Ціни на газ у Європі опустилися до мінімуму за півтора роки

Ціна природного газу в Європі під час біржових торгів опустилася нижче за $550 за 1 тис. куб. м. Це мінімальний рівень з кінця серпня 2021 року, свідчать дані лондонської біржі ICE 17 лютого.

Так, вартість березневого ф’ючерсу на хабі TTF у Нідерландах знизилася до $545 за 1 тис. куб. м, або 49,56 євро за МВт∙год (виходячи з поточного обмінного курсу євро до долара, ціни на ICE представлені в євро за МВт∙год). Загальне зниження ціни на день складає понад 4%.

Котирування газу знижуються на тлі прогнозу досить теплої погоди в Європі цього тижня. Крім того, таке сильне зниження ціни спричинене профіцитом газу на ринку ЄС нині та одночасною обмеженістю його споживання.

Наразі ПСГ Європи заповнені на 64,81% або на 20,25% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років. У них міститься 70,22 млрд куб. м газу.

Також повідомлялося, що у 2022 році Європа рекордно збільшила закупівлі зрідженого газу. Країни ЄС імпортували 121 млн тонн ЗПГ, що на 60% більше у порівнянні з 2021 роком.

Запроваджені Євросоюзом санкції щодо Росії дієві і справді впливають на економіку країни-агресора. Про це сказав глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час виступу в Європарламенті в середу, 15 лютого.

«Санкціям потрібен час для досягнення ефекту, але вони дійсно дієві. Приміром, Росія на 45% технологічно залежить від Європи. Вони намагаються, але їхні автомобільні заводи втратили 80% своєї потужності. Так, рубль штучно тримають сильним, але російська економіка заплатить дуже високу ціну за цю війну (в Україні. – Ред.)», – заявив Боррель.

За його словами, «зараз наша мета – послабити російську економіку, і ми цього вже досягли». Боррель нагадав, що за січень цього року доходи РФ від продажу нафти і газу впали на 46% порівняно з тим самим місяцем 2022 року.

«Ми більше не залежимо від Росії. Одним із великих успіхів стало те, що ми зменшили нашу величезну залежність від Росії майже до нуля», – підкреслив глава дипломатії ЄС.

Він підкреслив, що в особі Європи росіяни втратили свого головного енергетичного клієнта, а знайти альтернативного буде непросто, «майже неможливо, бо Китай далеко».

«Нафта вже продається за 40 доларів за барель, тобто вдвічі дешевше за нафту марки Brent. Індія і Китай купують її (російську нафту. – Ред.) за нижчою ціною, і це також є наслідком нашого обмеження цін, що стало величезним політичним успіхом, оскільки це значно знизило російські доходи від нафти… Повільно, але настійно санкції підривають промислову й енергетичну основу російської економіки. Путін вже програв енергетичну битву, так само він програє війну», – резюмував Боррель.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Прокол на съезде у Тимошенко: видео

23.01.2019 - 20:21
На вчерашнем съезде партии «Батькивщина», где проходило выдвижение Юлии Тимошенко в президенты, журналисты сняли на видео, как аниматоры, работавшие на мероприятии, руководят делегатами и гостями. Они в командно-приказном тоне заставляли ...

Гол Ярмоленко принес Вест Хэму победу над МЮ: видео

22.09.2019
Игрок сборной Украины Андрей Ярмоленко ...