ЗМІ назвали «головну зірку» 12 пакету санкцій ЄС

Діаманти мають стати «головною зіркою» в 12 раунді санкцій ЄС проти Росії. Про це напредодні повідомило видання EUobserver з посиланням на дипломатичне джерело в Брюсселі.

Співрозмовник заявив, що в Євросоюзі очікують оголошення країн G7 щодо запровадження обмежень на російські діаманти «в найближчі дні».

«Система готова вже кілька тижнів, і тепер ми чекаємо на остаточну декларацію G7, яка закріпить її на словах і підтвердить волю G7 працювати з цією системою», – сказав він.

На країни G7 припадає 70% світового попиту на алмази. І Бельгія, як один з найбільших центрів торгівлі діамантами у світі, повністю погоджується поширити заборону «сімки» у рамках наступного раунду санкцій ЄС проти Росії, сказав європейський дипломат. Таким чином буде усунуто головну перешкоду для цього кроку, якого інші країни ЄС та Україна прагнули вже давно.

За різними оцінками, експорт алмазів та діамантів приносить Росії до 4 млрд євро на рік.

Що було раніше

Рада Європейського союзу 23 червня 2023 року ухвалила 11 пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії, спрямованих на посилення наявних обмежень ЄС і припинення їхнього обходу.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив тоді, що санкції ЄС вже мають високу ціну для російської економіки та для спроможності Кремля фінансувати свою агресію.

«11 пакет збільшує наш тиск на Росію та на воєнну машину Путіна. Перериваючи шляхи для обминання, ми доведемо до максимуму тиск на Росію, надалі позбавляючи її ресурсів, яких вона відчайдушно потребує для продовження своєї злочинної війни проти України», — сказав він.

Боротьба з обходом санкцій

Щоб боротися з обходом санкцій, ЄС посилює двосторонню і багатосторонню співпрацю з третіми країнами й технічну допомогу. У ситуаціях, коли співпраця не допоможе досягти результату, ЄС вживатиме «швидких, пропорційних і цілеспрямованих дій», які спрямовані виключно на те, щоб позбавити РФ ресурсів, які дозволяють їй продовжувати війну проти України «у формі відповідних індивідуальних заходів у відповідь на участь операторів третіх країн в обході санкцій».

Як крайній захід боротьби з обходом санкцій ЄС може обмежити продаж, постачання, передачу чи експорту товарів і технологій, які вже заборонено ввозити до Росії, зокрема тих, що можуть використовуватися для ведення війни, до третіх країн, щодо яких спостерігають «постійний і особливо високий ризик» використання для обходу санкцій.

Заборона транзиту

Для мінімізації ризику обходу санкцій ЄС заборонив транзит через територію Росії більшої кількості товарів і технологій, які можуть використовуватися для військових потреб, авіації чи космічної індустрії та авіаційного і ракетного пального – для товарів, які експортуються з ЄС до третіх країн.

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Рада ЄС внесла ще 87 компаній до переліку суб’єктів, які безпосередньо підтримують ВПК Росії у війні проти України. Вони підлягатимуть суворішим експортним обмеженням щодо товарів і технологій подвійного використання .

До списку входять чотири іранські компанії , які виробляють безпілотники і постачають їх Росії, компанії третіх країн, які беруть участь в обході торговельних обмежень, а також деякі російські організації, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для російського ВПК.

Також ЄС розширив список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, включаючи електронні компоненти, напівпровідникові матеріали, обладнання для виробництва та тестування електронних інтегральних схем і друкованих плат, прекурсори енергетичних матеріалів та прекурсори хімічної зброї, оптичні компоненти, навігаційні прилади, метали, що використовуються в оборонному секторі та морське обладнання.

Санкції проти медіа

Рада ЄС зупинила ліцензії на мовлення ще на п’ять медіа як такі, що прямо або опосередковано підконтрольні РФ і використовуються для маніпулятивного подання інформації: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon.

Транспортні санкції

ЄС поширив заборону на перевезення вантажів до ЄС автомобільним транспортом на причепи та напівпричепи, зареєстровані в Росії , у тому числі на вантажівки, зареєстровані за межами Росії.

Крім того, з огляду на різке збільшення випадків оманливої ​​практики суден, що транспортують сиру нафту та нафтопродукти, Рада ЄС вирішила заборонити доступ до портів і шлюзів ЄС будь-яким суднам , які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо у компетентних органів є достатні підстави підозрювати, що судно або порушує заборону на імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів морським транспортом до ЄС, або транспортує російську сиру нафту чи нафтопродукти, придбані дорожче, ніж визначена союзниками гранична ціна.

Така ж заборона буде застосовуватися до суден, якщо у компетентних органів є вагомі підстави підозрювати, що є незаконне втручання у навігаційну систему під час перевезення російської нафти і нафтопродуктів.

Енергетика

Припиняється дія тимчасового винятку із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії через північну секцію нафтопроводу «Дружба». Водночас, цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.

Персональні санкції

Запроваджуються також персональні санкції проти низки фізичних та юридичних осіб.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Фестиваль ледовых скульптур проходит в Китае (видео)

10.01.2016 - 17:22
Традиционный фестиваль ледовых скульптур проходит в китайском городе Харбин. Эта традиция берет начало с 1963 года. Скульптуры, представленные к осмотру и любованию, создаются не по принципу – кому чего в ...

В Кемерово народ требует отставки губернатора и Путина: видео

27.03.2018
В российском Кемерово тысячи человек ...