Вчені зробили відкриття, як людині повернути молодість

Дослідники Гарвардської медичної школи відкрили спосіб перепрограмувати тіло і хімічно зробити клітини знову молодими. Про це повідомляє Vogue Italia.

«Життя — це інформація. Якщо вона зіпсована, вона старіє і вмирає. Знаходиться резервна копія. З генами і хімічними речовинами ми перезавантажуємо тіло. У мавп він відновлює зір. Наступним кроком буде людина», — сказали вчені.

Cуть дослідження полягає у використанні гена Яманакі, який здатен перетворювати постарілі клітини знову на молоді.

Дослідники припускають, що перетворити постарілі клітини на молоді, і повернути людині молодість, можна буде менш ніж за тиждень.

«Раніше ми могли тільки сповільнювати процес, тепер ми можемо навіть повернути його назад. Цей процес раніше вимагав генної терапії, що обмежувало його широке використання. Травми будуть відновлюватися більш ефективно, і мрія про омолодження всього організму лише однією таблеткою може стати реальністю», — додали експерти.

Як стверджують дослідники, результати, отримані у квітні 2023 року, були вельми позитивними: після лікування тканин, схильних до клітинного старіння, таких як мозкова тканина, нирки та м’язи ссавців, було перепрограмовано, не спричиняючи раку, і, зокрема, спрацювало використання гена в експерименті з відновлення зору у сліпих мавп. Після цього успіху ведеться підготовка до клінічних випробувань на людях у лабораторії.

Що було раніше

Японська трав’яниста рослина ашитаба виробляє речовину, чиї молекули змушують клітини тіла активніше переробляти «білкове сміття», що продовжує молодість і збільшує тривалість життя в середньому на 20%. Такого висновку чотири роки тому дійшли вчені з університету Граца (Австрія).

Старіння є процесом накопичення мутацій та випадкових поломок у клітинах. Цей період можна «відсунути», зменшивши приплив калорій до організму. Дослідження показали, що постійний легкий голод прискорює та посилює так звану аутофагію – процес «складання» та знищення неправильно згорнутих білків та пошкоджених мітохондрій. Вчені вважають, що саме подібне «сміття» прискорює старіння клітин і сприяє накопиченню мутацій у їх ДНК.

У листі рослини ашитабу у великій кількості міститься речовина 4-диметоксихалкон, або DMC, яка помітно зменшує швидкість старіння клітин та їх загибелі внаслідок появи фатальних «друкарських помилок» в ДНК або інших непоправних порушень. Навіть невеликі дози екстракту ашитаби збільшили середню тривалість життя хробаків-нематодів та плодових мушок-дрозофіл на 20%.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Наглый енот отобрал у мужчины еду: видео

18.03.2018 - 19:18
В то время, как бездомные псы и коты считаются бедствием в украинской глубинке, где-то в США перебравшийся из дикой природы в город енот может чувствовать себя «хозяином жизни». В YouTube ...

Под Донецком с утра бои. У ДНР потери в технике: видео

09.05.2017
Вчерашние вечерние сообщения местных жителей ...