У Вінниці знайшли ймовірне джерело інфікування гепатитом А

В Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили попередні висновки розслідування причин спалаху гепатиту А у Вінниці. На думку фахівців, імовірне джерело інфікування було на місцевому ринку. Про який саме ринок йде мова, не уточнюється.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін під час зазначив, що понад 70% пацієнтів з гепатитом А у Вінниці купували продукти харчування на місцевому ринку. Було протестовано працівників базару та епідемічно небезпечних підприємств та знайдено ймовірне джерело захворювань.

«Ми звернули увагу на те, що понад 70% захворілих, вони купували продукти харчування на місцевому ринку і тому перейшли на тестування вже працівників ринку або тих підприємств, які є епідемічно небезпечними. Було протестовано щонайменше 3800 осіб, це ті, які працюють на таких виробництвах, для того, щоб потенційно знайти саме джерело інфікування. У нас є 9 позитивних знахідок і це доволі велика кількість. Це означає, що людина переносила вірус на гепатит, скажімо так, у стертій формі. Інколи ця людина навіть не зверталася до лікаря або за наданням медичної допомоги, але працювала в епідемічно небезпечній сфері, тобто продавала продукти харчування», — заявив Кузін. 

За його словами, для стримування спалаху приймаються комплексні заходи, включаючи знезараження води і постконтактні щеплення.

Зауважимо, нині у місті фіксуються поодинокі випадки захворювання. На стаціонарному лікуванні перебуває менше 30 пацієнтів.

Про захворювання

Рясне випадання опадів призводить до підвищення рівня ґрунтових вод, а відповідно, погіршення якості води у колодязях. Нечистоти з вигрібних ям, і навіть каналізаційні стоки через микротрещинки в трубах потрапляють у водоносні горизонти. Саме «погана» питна вода нерідко стає причиною хвороби Боткіна. Цю недугу ще називають гепатитом А. Якщо виникає ризик «перемішування» каналізаційних стоків з питною водою, спалахи цього захворювання не змушують на себе чекати.

Гепатит А вважається однією з найпоширеніших інфекцій. У країнах з теплим кліматом і поганими санітарними умовами на цю недугу хворіють тотально. Наприклад, в Азії та Африці майже всі діти рано чи пізно заражаються. У країнах Східної Європи із санітарією набагато краще, тому медики запевняють, що захворюваність на гепатит A обмежена 250 заразилися на 100 тисяч населення на рік.

Інфікуватися гепатитом А можна від хворого, який із фекаліями виділяє у довкілля мільярди вірусів. Вони потрапляють у воду, овочі та фрукти, а звідти до рота до ще здорової людини. Віруси проникають у кишечник, потім, всмоктуючи, зі струмом крові потрапляють у печінку та впроваджуються у її клітини – гепатоцити. Вірусні частки досить швидко розмножуються у цитоплазмі клітин печінки. Після виходу з гепатоцитів вони потрапляють у жовчні протоки та виділяються з жовчю в кишечник. Це стадія означає, що гепатит «завоював» людину. Звичайно, імунна система не має наміру здаватися на милість переможця. Вона пручається. Клітини імунітету – Т-лімфоцити – розпізнають уражені вірусом гепатоцити та атакують їх. Атака призводить до загибелі інфікованих клітин та порушення функції печінки.

«Війна» всередині організму не обмежується однією печінкою. За кілька тижнів після інфікування з’являються перші “наочні” ознаки захворювання. Хворого непокоїть слабкість, погане самопочуття, підвищення температури тіла. Крім того, він зауважує, що потемніла сеча. Її колір стає схожим на міцно заварений чорний чай і при цьому вона ще дуже піниться. Ці симптоми вказують на ураження печінки.

Крім цих ознак, людина скаржиться на нудоту, блювання, тяжкість у ділянці шлунка та правому підребер’ї. Шкіра та склери очей жовтіють, а кал, навпаки, знебарвлюється. Після появи жовтяниці загальний стан дещо покращується.

Подібні ознаки вказують і на гостру фазу гепатиту, спричиненого іншими вірусами. Тому для встановлення діагнозу хворим потрібно здати аналізи. Наявність у крові антитіл до гепатиту А, які стосуються імуноглобулінів класу М, не залишає медикам жодних сумнівів щодо діагнозу. Принагідно пацієнтам роблять загальний та біохімічний аналізи крові, загальний аналіз сечі, досліджують кал.

До речі, антитіла до вірусу виявляються тільки в гострий період, при одужанні їх титр (зміст) знижується. Окрім лабораторних досліджень лікар з’ясовує у пацієнта, що той їв і пив, з ким спілкувався. Така інформація може бути корисною для попередження інших випадків захворюваності та виявлення хворих, які уникають лікування.

Сучасна тактика лікування гепатиту А спрямована на зниження концентрації токсинів в організмі та на забезпечення печінкових клітин енергією та матеріалом для відновлення. Тому пацієнтам призначають дезитоксикаційні розчини, глюкозу, вітаміни та гепатопротектори (препарати, що захищають клітини печінки). Специфічне противірусне лікування не проводиться. Його просто немає.

Крім цього, всім хворим під час лікування слід дотримуватись спеціальної дієти. Це стіл №5. З меню виключаються жирні, гострі страви, майже все, що може перевантажити печінку. Упродовж кількох тижнів організм відновлюється, і від хвороби залишаються лише неприємні враження.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Новый хит от исполнителя «Gangnam Style» (видео)

01.12.2015 - 16:23
В сети появился новый клип корейского хит-мейкера Psy, под названием «Daddy». Количество просмотров на данный момент составляет около 5 миллионов за прошедшие сутки с момента публикации. Вряд ли ему удастся ...

В небе над США сгорел метеорит – очень похоже на случай у Львова (видео)

18.05.2016
На северо-востоке США зафиксировано падение ...

В российской Самаре сильный пожар: видео

09.04.2018
Сегодня в российской Самаре произошел ...

Шахтер вырвал победу у Зари: видео голов

12.03.2017
После неожиданного поражения «Динамо» в ...