Вживання авокадо зменшує ризик розвитку діабету, – вчені

Жінки, які регулярно їдять авокадо, менш схильні до розвитку діабету, ніж ті, хто його не їсть. Про це йдеться у результатах дослідження, яке опублікували в журналі Academy of Nutrition and Dietetics. У чоловіків подібного зв’язку не виявили, пише Medical News Today.

Науковці проаналізували харчові звички та наявність діабету у 25 640 мексиканців віком від 20 років, які страждають на ожиріння.

Зазначається, що близько 59% з них були жінками, а понад 60% страждали на абдомінальне ожиріння – стан, коли надлишкова жирова тканина накопичується в області черевної порожнини.

Учасників поділили на тих, хто їсть і не їсть авокадо.

Інформацію про вживання авокадо учасники також підтверджували за допомогою семиденного опитувальника частоти вживання їжі. Також у рамках дослідження вчені вимірювали вагу, зріст та обхват талії учасників.

Зібрані дані дослідники проаналізували за допомогою описової статистики та моделей логістичної регресії, аби встановити зв’язок між споживанням авокадо та ризиком розвитку діабету.

За підсумком дослідження, науковці з’ясували, що люди, які їли авокадо, мали дещо вищі показники індексу здорового харчування. Це може свідчити про більш поживний раціон, кажуть учені.

Вони виявили, що у жінок, які полюбляють авокадо, ризик розвитку діабету на 22% і 29% нижчий у нескоригованих і скоригованих моделях, відповідно.

Скорингова модель – це об’єднання визначених характеристик людини, таких як вік, сімейний стан, місце роботи, дохід тощо.

Водночас у чоловіків схожого зв’язку не виявили.

«Існує кілька потенційних способів, як споживання авокадо може знизити ризик діабету у жінок. Йдеться, зокрема, про вміст антиоксидантів, які можуть зменшити запалення та пошкодження клітин, що іноді підвищують ризик розвитку захворювань, як-от діабет.

Авокадо, маючи високий вміст жирів і клітковини, також має низький глікемічний індекс, а отже, не сприяє стрибкам глюкози і, як наслідок, підвищенню рівня інсуліну», – розповіла Авантіка Ворінг, докторка медичних наук і сертифікована фахівчиня з ендокринології, діабету та метаболізму, яка не брала участі в дослідженні.

Вона припустила, що високий вміст клітковини й корисних жирів, які містяться в авокадо, може викликати у людей відчуття насичення, що згодом скочує вживання менш поживних продуктів.

«Однак складно точно визначити, чому цей зв’язок помітний лише у жінок, а не у чоловіків», – зазначив Томас Холланд, доктор медичних наук, науковий співробітник Інституту здорового старіння Університету Раша, який не брав участі в дослідженні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео с российскими танками, которые готовят к переброске в Украину

24.03.2017 - 18:38
Reuters показал готовящиеся к переброске в Украину российские танки После размещения 24 марта на YouTube-канале агентства Reuters видео разгрузки десятков российских танков вблизи украинской границы зрители на него отреагировали неоднозначно. ...

Появилось видео успешных испытаний новейших украинских ракет

21.03.2017
Министерство обороны 21 марта провело ...