Прибуток Газпрому впав у вісім разів

Чистий прибуток російського Газпрому в першій половині 2023 року склав 296 млрд рублів (це десь 3 млрд. доларів), що у вісім разів менше за прибуток за перше півріччя 2022 року – 2,5 трлн. Про це напередодні повідомила російська редакція Forbes.

Заступник голови правління компанії Фаміл Садигов пояснив падіння прибутку до мінімуму за три роки впливом курсових різниць за фінансовими статтями в 567 млрд рублів на тлі зниження курсу рубля за період на 24% до долара і на 26% до євро.

У свою чергу Bloomberg зазначає, що прибуток Газпрому впав через різке зниження обсягів постачання газу до Європи. Результат за січень-червень виявився нижчим за середньоринковий прогноз у 363 млрд рублів.

Садигов стверджує, що скорочення експорту до Європи частково компенсувало збільшення постачань до Китаю, які продовжать зростати в рамках контрактних зобов’язань. Але він забуває додати, що Китай розраховується юанями…

Раніше стало відомо, що Газпром вирішив не платити дивіденди за 2022 рік. Це сталося через те, що річний прибуток газового монополіста впав на 41%.

Падіння доходів від експорту газу може посилити дефіцит російського бюджету. Нині він вже становить 117% від річного плану через великі витрати на підтримку війни та західні санкції щодо експорту нафти і газу. Про це, нагадаємо, 4 липня заявило інформагентство Reuters із посиланням на власні розрахунки та оцінки аналітиків.

Продажі газу Газпрому в Європу, які колись були основним джерелом валютних надходжень РФ, різко впали через кризу у відносинах між Москвою і Заходом», — зазначає ЗМІ.

За першу половину 2023 року експорт російського газу до Європи трубопровідним транспортом сягнув близько 12,1 млрд кубометрів, тоді як за весь 2022 рік він становив 62 млрд кубометрів, що свідчить про потенційно серйозний спад у цьому році.

Аналітик Рональд Сміт чекає, що цього року ціни на російський газ в Європі в середньому становитимуть 445 дол за 1000 кубометрів. Це нижче, ніж 830 дол за оцінками Міністерства економіки РФ на 2022 рік. Він прогнозує, що експорт російського газу в Європу і Туреччину цього року досягне 50 млрд кубометрів.

У разі, якщо Росія збереже стабільний експорт газу до Туреччини, він може досягти 22 млрд кубометрів у 2023 році. Тоді продажі до Європи становитимуть 28 млрд кубометрів.

«Це може означати падіння доходів від експорту в Європу до 12,5 млрд дол цього року з близько 52 млрд дол у 2022 році», — додає інформаційне агентство.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Шахтер победил Динамо и добыл свой восьмой Суперкубок: видео голов

15.07.2017 - 22:58
В Одессе на стадионе Черноморец завершился матч за Суперкубок Украины. В десятый раз за трофей сошлись «Шахтер» и «Динамо». Этой игрой открылся новый футбольный сезон. Завтра стартует чемпионат. Победил «Шахтер» ...

Российский боевой робот едва не убил журналиста

17.09.2016
Во время съемок демонстрации российского ...