Кулеба виступив за множинне громадянство

Війна змінює пріоритети? Влада вже не вважає, що в країні люди мають мати єдине громадянство…

В Україні множинне громадянство має стати елементом державної політики, спрямованої на збереження і розвиток всесвітньої української спільноти. Таку заяву зробив глава МЗС Дмитро Кулеба у промові до Світового конгресу українців у понеділок, 23 жовтня.

Він нагадав, що мільйони українців виїхали за кордон, рятуючись від війни. Держава всіляко буде заохочувати їх повернення додому, але все одно багато хто з них залишиться за кордоном. 

«Конче необхідно зберегти їхній зв’язок з Батьківщиною. Це про майбутнє України та українства. Тому одним з елементів державної політики, спрямованої на збереження і розвиток всесвітньої української спільноти, має стати множинне громадянство», – сказав він.

Міністр переконаний в необхідності запровадження множинного громадянства, бо «потрібно керуватися не страхом роздачі чужих паспортів в Україні, а силою українського паспорта в Україні та у світі».

Він вважає, що держава має відкрити можливість для мільйонів українців за кордоном зберігати свій український паспорт або отримати його. Також треба прийняти як доконаний факт, що зі вступом нашої країни до Євросоюзу паспорти України матимуть такий самий статус, як і паспорти сусідніх європейських держав.

«Звісно, ця політика має втілюватися розумно. Поступово, починаючи з дружніх країн-союзниць. І, звісно, будь-яке подвійне громадянство з державою-агресором чи недружніми країнами має бути заборонене», – додав Кулеба.

Множинне громадянство – це статус громадянства, при якому особа послідовно визнається громадянином (громадянкою) двох чи більше країн за законами цих країн. Конституція України (ст.4) визначає, що в країні існує єдине громадянство.

Нагадаємо, абсолютна більшість українців — 94% — пишається своїм громадянством. Про це свідчить опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, результати якого опубліквали 29 червня.

Зокрема, на запитання наскільки ви пишаєтеся, що ви громадянин України, 70,7% відповіли, що дуже пишаються, 23,3% — скоріше пишаються, 3,7% — не дуже пишаються, 0,5% — узагалі не пишаються. Крім того, 1,9% не змогли відповісти на запитання.

У грудні 2015 року тільки 68,4% українців пишалися своїм українським громадянством.

Згідно з опитуванням, 97,6% респондентів пишаються або позитивно ставляться до прапора України, 97,8% пишаються або позитивно ставляться до герба України, 92,3% пишаються або позитивно ставляться до гімну України, 93% пишаються або позитивно ставляться до української гривні, 97,9% пишаються або позитивно ставляться до української мови.

Респондентів також запитували, чи хотіли б вони емігрувати з України на постійне місце проживання, 10,8% респондентів відповіли, що хотіли б, 74,9% — ні, а 14,3% не змогли відповісти. Серед основних причин для еміграції респонденти зазначали війну, важку економічну ситуацію і бажання возз’єднається з родичами.

Крім того, на запитання, чи хотіли б ви, щоб ваші діти жили в Україні, 75,7% опитаних відповіли, що хотіли б, 9,8% — не хотіли б, а 14,5% не змогли відповісти.

Опитування проводили 23-31 травня 2023 року. У ньому взяли учась 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування охоплювало всі території країни, які перебувають під контролем України, крім тих, де відбуваються активні бойові дії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Украинские танкисты провели учения в районе проведения АТО, видео

29.01.2018 - 01:08
Пресс-центр штаба АТО и военное телевидение показали видео, как украинские танкисты оттачивают свое мастерство на одном из полигонов в районе проведения антитеррористической операции. В сопроводительном  к видео тексте указывается, что ...

Появилось видео взрыва на электростанции в России

01.10.2017
В Якутске авария оставила людей ...

«Шахтер» добыл волевую победу над «Сталью»: видео голов

29.07.2017
Объективно сильнейшая на сегодняшний день ...