Врожай гороху в Україні найнижчій за 10 років

Врожай гороху в Україні у 2022 році був удвічі меншим за довоєнний 2021 рік і становив 270 тисяч тонн. Це найнижчий показник за останні 10 років, — повідомляє Міністерство агрополітики та продовольства України.

Втрати урожаю цієї агрокультури зумовлені скороченням площ посіву гороху внаслідок війни в Україні. Йдеться про регіони, які були лідерами-виробниками гороху: Миколаївщину, Херсонщину, Запоріжжя, Донеччину, Харківщину.

За даними Мінагрополітики, у 2021 році у Запорізькій області було зібрано 63,5 тис. тонн гороху, а у 2022 році цей показник був нульовим. Те ж саме стосується і Херсонщини та Донеччини, у яких у довоєнний рік було зібрано 16,9 тис. тонн та 22,4 тис. тонн відповідно, тоді як минулого року жодного врожаю у цих регіонах зібрано не було.

Значно зменшилося виробництво гороху через бойові дії на Миколаївщині: замість 22,4 тис. тонн, як це було у 2021-му, торік там зібрали 14,9 тис. тонн. У Харківській області урожай гороху зменшився на 9 тис. тонн — до 10,9 тис. тонн.

Зазначається, що до 2019 року основним імпортером українського гороху була Індія, яка імпортувала в різні роки від 385 тис. тонн до 149 тис. тонн. Наразі активно обговорюється можливість експорту українського гороху до Китаю.

Нагадаємо, у поточному році українські аграрії можуть зібрати близько 64 млн тонн зернових та олійних культур. Це на 10% нижче за минулорічні показники, через несприятливі погодні умови під час посівної.

Чим зелений горошок відрізняється від зрілого гороху

Багато людей люблять зелений горошок, але ненавидять зрілі плоди, вважаючи, що вони – провокатор метеоризму. Частка правди у таких судженнях є. Дійсно, зелені та зрілі плоди далеко не однакові за складом, хоча в них є багато спільного.

Плоди однієї рослини на різних етапах розвитку відрізняються не так якісним складом, скільки кількісним. Наприклад, кожен горох багатий калієм, фосфором, кальцієм, магнієм, вітамінами та ліпотропною речовиною холіном. Тільки зрілі плоди набагато калорійніші за зелені – майже в 4 рази. Далі, в зрілому гороху міститься у 5 разів більше білків та вуглеводів, та у 6 разів менше води. Вміст калію в “жовтому” горосі в 4 рази вище, кальцію та магнію – у 10 разів, фосфору – у 2 рази. За кількістю вітамінів РР, С, В2 не відрізняються.

Враховуючи, що консервований і свіжозаморожений зелений горошок чудово зберігає дієтичні властивості свіжого продукту, його можна і потрібно включати до багатьох лікувальних дієт, особливо це стосується хворих на цукровий діабет. Наявність холіну в обох кулінарних різновидах гороху робить його незамінним при атеросклерозі судин. Холін перешкоджає відкладенню жиру в печінці та підвищенню рівня холестерину в крові, ніж профілактує утворення бляшок у судинах.

До речі, щоб страви з зрілого гороху не «обтяжували» травлення і в них більше зберігалося вітаміну РР, добре вимиті зерна варто перед варінням до 8 годин витримувати в чистій холодній воді. Після такого тривалого відмочування ймовірність появи після вживання страви метеоризму та здуття мінімальна.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Крыса принимает ванну

20.10.2015 - 21:11
Домашняя крыса принимает ванну. ...

Появилось видео нападения чиновницы на женщину с плакатом «Королевская, возвращайся в Кремль»

05.05.2017
Пророссийский политик Наталья Королевская регулярно сеет ...