Вчені розкрили, що викликає у людей ракові пухлини

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) передбачають значний стрибок кількості випадків захворювання на рак у всьому світі до 2050 року. Прогнозоване зростання становитиме 77 %, тобто близько 35 мільйонів нових випадків раку.

У свою чергу, вчені назвали чинники, які викликають це захворбвання. Про це пише France 24.

«Забруднення повітря, особливо дрібними частинками, які містяться у вихлопних газах і можуть проникати глибоко в легені, досягаючи крихітних повітряних мішечків — альвеол, де відбувається обмін киснем і вуглекислим газом. Тут вони викликають запалення і порушують роботу клітин, що призводить до раку. Це тонкий, але небезпечний процес, коли захисні механізми легень ненавмисно запускають ланцюгову реакцію, яка може закінчитися утворенням пухлини», — кажуть дослідники.

Окрім забруднення повітря, на прогноз ВООЗ впливає зростання населення, з чим зростає і кількість випадків захворювання на рак.

Також експерти кажуть, що люди живуть довше, а оскільки ризик захворіти на рак збільшується з віком, це теж сприяє зростанню захворюваності.

Серед інших чинників, які викликають рак, психічне благополуччя і вплив таких речовин, як тютюн і алкоголь.

Раніше повідомлялося, що вчені знайшли спосіб достатися до «слабкого місця» ракових пухлин. Це може зробити їх вразливими до медикаментозного лікування. Вчені з Каліфорнійського університету в Девісі та Університету Індіани у  дослідженні, опублікованому в Cell Death & Differentiation, вивчали способи впливу на клітини, які вистилають пов’язані з раковою пухлиною кровоносні судини, писали наприкінці 2023 року Science Alert.

«Ці судини контролюють доступ до пухлинної тканини, і поки вони не відкриті, імунні клітини не можуть проникнути в ракову пухлину, щоб боротися з нею. Водночас FAS рецептор (або CD95) при активації правильним антитілом запускає запрограмовану смерть клітини і є «бомбою сповільненої дії» для раку», – зазначають вчені.

На їхню думку, роль Fas «в імунотерапії раку недооцінюють»: на сьогодні жодне антитіло з Fas не пройшло клінічних випробувань. Однак у ході лабораторних експериментів на мишах і людських клітинних лініях вченим вдалося ідентифікувати специфічні антитіла, які викликають самознищення клітини при приєднанні до Fas-рецепторів.

«Попередні спроби націлитися на цей рецептор були безуспішними. Але тепер, коли ми визначили цей епітоп (специфічну частину «рецептора смерті» – ред.), можемо говорити про терапевтичний успіх, який допоможе націлитися на Fas у пухлинах», – пояснив імунолог і старший автор дослідження Джогендер Тушир-Сінгх.

За даними дослідників, антитіло, яке пов’язується з епітопом, насправді стає перемикачем смерті клітини. Щойно його вдається увімкнути, більш ефективними стають інші методи лікування раку, зокрема CAR-T – терапія, що працює шляхом програмування власних лейкоцитів людини на зв’язування та атаку певних типів ракових клітин. 

Медикаменти отримують доступ до більшої кількості цілей, які часто згруповані разом і приховані всередині пухлини.

У ході нового дослідження вчені розробили два сконструйовані антитіла, які прикріпили до Fas-рецепторів. Вони надзвичайно ефективно викликали саморуйнування супутніх клітин і змогли впоратися з раком яєчників та іншими лініями пухлинних клітин, виведеними у лабораторії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Винничан шокировала буйная женщина, которая палкой избила троих соседских детей

29.07.2016 - 17:40
Поведение 46-летней винничанки толкает к самосуду над ней соседей. Хотя после того, как женщина жестоко избила соседских детей, в полиции и открыли в отношении нее уголовное производство, но, судя по ...

Появилось видео жуткой авиакатастрофы в российском Нарьян-Маре

19.12.2017
В аэропорту 24-тысячного городка Нарьян-Мар ...