Вчені перетворили вуглекислий газ на біопластик

Інженери-хіміки з Кореї винайшли спосіб, як можна перетворити вуглекислий газ на біопластик. Вони зробили це за допомогою бактерії, яка буквально поглинає вуглекислий газ з повітря і перетворює його на корисний матеріал, пише Science Alert.

Задля цього науковці розробили прототип двокомпонентної системи за допомогою бактерії Cupriavidus necator.

«Перший етап являє собою електролізер, за допомогою якого газоподібний двоокис вуглецю перетворюється на форміат. Далі він подається до резервуару для бродіння, де насичується бактеріями. Відзначимо, що Cupriavidus necator гарно відомі своєю здатністю синтезувати сполуки вуглецю, наприклад політригідроксибутират (біорозкладний пластик ПГБ). Бактерії поглинають ферментовану сировину і накопичують гранули біорозкладного ПГБ, який далі можна буде виокремити», – сказано у повідомленні.

Цей розчин під час електролізу циркулює по резервуару для бродіння, в якому є мембрана, що розділяє його на дві камери. У результаті бактерії самоізолюються від побічних продуктів, що виникають під час електролізу.

«Якщо цей процес живити з відновлюваних джерел, то інженери зможуть створити максимально екологічний спосіб для створення біопластику без використання викопного палива. Водночас буде використовуватися вуглекислий газ, а це дозволить сповільнити глобальне потепління планети», – додали вчені.

Біопластик — це пластик, отриманий із відновлювальних біомас, таких як рослинні жири й олії, кукурудзяний крохмаль, або мікробіоти. Біопластик може вироблятися із побічних продуктів сільського господарства, а також із використаних пляшок і інших упаковок із використанням мікроорганізмів. Звичайні пластики, такі як пластики із горючих корисних копалин (що також називаються полімерами основаними на нафті), отримуються із нафти або природного газу.

Виробництво такого пластику потребує більше горючих речовин і продукує більше парникового газу, ніж при виробництві біополімерів (біопластику). Деякі, але не всі, біопластики зроблені такими, що розкладаються. Біорозкладані біопластики можуть руйнуватися як в анаеробних, так і в аеробних середовищах, в залежності від того, як вони вироблялися. Біопластик може складатися з крохмалю, целюлози, біополімерів та ряду інших матеріалів.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Боец ВСУ одним выстрелом подбил танк террористов (видео)

12.04.2016 - 12:00
Некто под именем Николай Колесник, назвавшийся ветераном АТО, разместил у себя на Ютуб видео, на котором боец производит выстрел из Противотанковой ракетной установки. Ракета попадает в некий объект. Воодушевленный боец ...

Катастрофа американского стратегического бомбардировщика Boeing B-52 Stratofortress

03.11.2015
Стратегический бомбардировщик Boeing B-52 Stratofortress, ...

Путин приехал к Лукашенко в туфлях на огромных каблуках: видео

30.11.2017
Журналисты обратили внимание на несколько ...