В Україні можливі потужні землетруси, – НАН

Потужні землетруси можуть статися і на території України. Найактивніші поштовхи з інтенсивністю 8 балів по шкалі Ріхтера можливі на південному заході Одеської області. Про це повідомив сейсмолог НАН Олександр Кендзера, повідомляє ТСН.

Він пояснив, що в Україні можливі землетруси, адже вона знаходиться у тому ж сейсмоактивному поясі, що й Туреччина. Цей сейсмоактивний пояс постійно генерує підземні поштовхи. Сейсмолог додав, що землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються плити, що призводить до накопичення енергії.

«Цей пояс утворився через те, що Євроазіатська плита тисне на Арабську та Африканську плити. Очевидно, що рух цих плит зупинити неможливо, тому рано чи пізно там будуть землетруси», — сказав він.

Сейсмолог пригадав зону Вранча, розташовану у Румунії. Землетрус на цій сейсмоактивній плиті може відчуватись на всій території України. Місцеві сейсмоактивні зони зафіксовані біля Криму та Закарпаття.

Зараз в Україні землетруси бувають періодично, однак не сильні. Так, 21 січня о 05:59:59 за київським часом у Чернівецькій області стався легкий землетрус. Його в районі села Коболчин Дністровського району зафіксував Головний центр спеціального контролю. Це був землетрус магнітудою 3,1 (за шкалою Ріхтера) на глибині 3 км. За розрахунками фахівців, він не несе загрози для населення.

Перед цим, 3 січня, науковці зафіксували землетрус у місті Іршава на Закарпатті. Поштовх відбувся на глибині 6 тисяч метрів. Його магнітуда сягнула позначки 3,8 бала за шкалою Ріхтера. «За класифікацією землетрус відчувається всередині будівлі багатьма людьми, просто неба – небагатьма. Коливання подібні зі струсом, утвореним тяжко навантаженим автомобілем,» – повідомили в головному центрі спецконтролю.

У Чернівецькій області 1 грудня 2022 року зафіксували землетрус, магнітудою 2,2. Епіцентр землетрусу був у районі міста Новодністровська, на глибині шести км. За класифікацією землетрусів, він належить до невідчутних. Інтенсивність коливань лежить нижче за межу чутливості людей. Струси землі виявляються і реєструються тільки сейсмографами.

У тій самій Чернівецькій області 6 жовтня минулого року стався землетрус, магнітудою 2,4 за шкалою Ріхтера. А 21 січня 2022 біля Кривого Рогу на Дніпропетровщині було зафіксовано землетрус магнітудою 3,3. Як повідомляв Головний центр спеціального контролю, джерело землетрусу знаходилося на глибині 5 км. Раніше сильніші землетруси в Дніпропетровській області фіксували 9 липня 2017 року (магнітуда 4,1) та 23 червня 2013 року (4,5).

Тим часом безлади на півдні Туреччини зірвали рятувальні роботи в деяких місцях після смертоносного землетрусу 6 лютого, у той час як кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 28 тисяч осіб.

Про це йдеться у публікації BBC.

Німецькі рятувальники і австрійська армія призупинили пошукові операції в суботу, посилаючись на сутички між неназваними групами. За словами одного з рятувальників, очікується погіршення ситуації з безпекою, оскільки запаси продовольства зменшуються.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Ксения Собчак исполнила забойную песню: видео

16.12.2017 - 22:34
Ксения Собчак, которая заявила о вступлении в президентскую гонку в России, сегодня в Екатеринбурге сделала громкое заявление. А еще спела забойную песню. Заявление касается готовности сняться с выборов если оппозиция ...

Мустафе Найему в Киеве сломали челюсть: видео

30.04.2018
В Киеве народному депутату Мустафе ...

Советник президента показал видео ликвидации «ихтамнета»

06.01.2018
Советник президента Юрий Бирюков показал ...