Уряд запропонував реформу вищої освіти в Україні

Кабінет Міністрів запропонував на розгляд Верховної Ради законопроект щодо реформування системи вищої освіти в Україні для наближення її до стандартів ЄС. Про це 23 жовтня повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

«Зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти і викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Ми бачимо це на прикладі українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю», — зазначив глава Міносвіти.

За його словами, справжня цінність вищої освіти в Україні знизилася, у зв’язку з чим відкладати зміни просто неможливо.

«Що ми пропонуємо як перші кроки? 20 жовтня уряд запропонував на розгляд ВР законопроект, що сприятиме розвитку індивідуальних освітніх траєкторій студентів та вдосконаленню освітнього процесу у вищій освіті», — наголосив Лісовий.

Зміни, зокрема, передбачають, що:

  • у студентів контрактної форми навчання з’явиться можливість регулювати строки навчання, вони зможуть керувати своїм річним навантаженням у межах 30-80 кредитів ЄКТС (Європейська кредитно-трансферна система) за рік, зможуть завершити бакалаврську програму за три, чотири, п’ять або шість років, що створить більше можливостей для вибору та свободи студентів.
  • на бакалаврському освітньому рівні виші зможуть створити міждисциплінарні програми — такі, де в межах однієї галузі вивчаються декілька спеціальностей.
  • замість заочної та вечірньої форм здобуття освіти пропонується впровадити дистанційну, яка не потребує регламентації та відповідає європейській практиці.

Міністр підкреслив, що його команда готова до обговорень та взаємодії.

Найпопулярнішими спеціальностями для абітурієнтів в українських вишах у 2023 році на бюджетній формі навчання стали «Комп’ютерні науки» (понад 30 тис. заяв на вступ), «Філологія» (27,6 тис.) та «Право» (майже 26 тис.). Про це Оксен Лісовий розповів раніше, 18 жовтня.

Також у десятку найбільш привабливих для навчання увійши спеціальності: менеджмент, психологія, Інженерія програмного забезпечення, середня освіта, маркетинг, медицина, кібербезпека. 

Топ спеціальностей, на які вступили навчатися на бюджет очолюють середня освіта (5 425), комп’ютерні науки (3 755) та медицина (3 724).

Найвищий пороговий бал на бюджетні місця був встановлений при вступі за відкритими конкурсними пропозиціями на: стоматологію (187.120), політологію (180.750), міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (180.500).

При вступі за фіксованими конкурсними пропозиціями найвищий пороговий бал був на біологію та біохімію, міжнародні відносини та політологію.

У відомстві підкреслили, що у 2023 році держава робила фокус на інженерно-технічні, педагогічні та природничі спеціальності.

«Адже саме такі фахівці критично необхідні для відновлення та підтримки України під час війни», — вказав міністр. 

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Российская исполнительница песни о Путине спела новый хит — о рубле и долларе (видео)

26.01.2016 - 21:14
Уже отсмеялись над песней новосибирской певицы Маши о любви к Путину, как она, чтобы не забывали, выложила в интернет новый «шедевр» — песню в поддержку рубля. Состояние российской экономики, как ...

Вот так многое в нашей жизни меняется от угла зрения

18.11.2015
Предлагаем простенький эксперимент, который демонстрирует, ...