Україна підготувала альтернативу зерновому коридору

Уряд України і учасники зернового ринку розробили низку альтернативних стратегій, які дадуть змогу продовжити експорт аграрної продукції у разі припинення роботи зернового коридору.

Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону в понеділок, 26 червня.

«Маємо кілька стратегій: це розширення пропускної спроможності Дунайського регіону і нарощення можливостей з перевалки там зернових. Також триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу і сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією», – заявив він.

Чиновник нагадав, що в держбюджеті на 2023 рік передбачено 20 млрд гривень для потенційного страхування суден із зерном, які будуть готові продовжити роботу в разі відсутності зернового коридору.

«Альтернативні заходи активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт», – запевнив він.

Висоцький висловив сподівання, що за підсумками поточного року у фінансовому плані показники експорту сільгосппродукції будуть близькими до минулорічних, адже цінова динаміка змінюється щодня.

«Інформація про несприятливі умови в США вплинула на кукурудзу, ціни на яку пішли вгору. Тому говорити про кінцеві ціни на зернові зарано. Вони стануть відомі ближче до вересня, коли закінчиться вегетація в нашій півкулі. У кінцевому підсумку як мінімум із мінімальним відхиленням, але експорт наблизиться до показників минулого року», – сподівається він.

Країна-агресор Росія із ймовірністю 99,9% вийде із зернової угоди вже у липні. Нагадаємо, про це написала посол МЗС України з особливих доручень Ольга Трофімцева у Telegram в четвер, 22 червня.

На її думку, причинами такого рішення стане те, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган успішно виграв вибори, а також що російський олігарх Дмитро Мазепін відрапортував Володимиру Путіну, що термінал для експорту аміаку з Росії вже майже добудовано, тому аміакопровід Тольятті-Одеса вже і не такий важливий.

«Що будемо при цьому робити ми? Мінінфраструктури говорить, що є план Б. Я його не бачила. Але якщо мова про 20 млн гривень, виділених на компенсацію збитків при пошкодженні суден, то це ні про що. І це не план», – зазначила Трофімцева.

Звернемо увагу, що Висоцький каже про 20 млрд, а Трофімцева про 20 млн. Різниця в тисячу разів. Хто з них має рацію, ми не знаємо.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Харькове активисты забросали генконсульство России яйцами: появилось видео

08.02.2019 - 22:00
В Харькове активисты «Национальных дружин» и «Правого сектора» провели акцию протеста под стенами здания Генерального консульства России. Около сотни участников требовали, чтобы оккупанты убирались из Украины. Целью же протеста было ...

Умер знаменитый вратарь киевского «Динамо» Виктор Чанов: видео

08.02.2017
Сегодня умер знаменитый вратарь киевского ...

Вот так многое в нашей жизни меняется от угла зрения

18.11.2015
Предлагаем простенький эксперимент, который демонстрирует, ...