У ЗСУ назвали ймовірні нові цілі ракетних атак РФ
Росія не змоглf занурити Україну в холод і морок обстрілюючи об’єкти енергетичної інфраструктури взимку, тому зараз ворог може змінити тактику та почати обстрілювати інші критично важливі об’єкти. Наприклад, ті, що забезпечують водопостачання.
Про це у середу, 22 лютого, в інтерв’ю NV представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Щодо масованих обстрілів з енергетичної інфраструктури, то зрозуміло, українська енергетика вже адаптувалася до такого протистояння з ворогом, швидко мобілізуючи бригади та відновлюючи пошкодження. Світловий день стає довшим, а енергоспоживання менше. Ворог побачив, що цілей не досягнуто, тому, можливо, буде зменшення атак на об’єкти енергетичної інфраструктури», — зазначив він.
Водночас він припустив, що навесні та влітку ворог може сконцентруватися на обстрілі транспортної інфраструктури чи гідротехнічних споруд.
Ігнат підкреслив, що зараз Повітряні сили мають зміцнюватися, а також чекати якнайшвидшого повернення військових із тренувань та прибуття нових засобів протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема зенітних ракетних комплексів SAMP/T та Patriot.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні заявила, що Італія в рамках нового пакету військової допомоги Україні надасть, крім ЗРК SAMP-T, ще два комплекси: Skyguard і Spike.
Також повідомлялося, що Британія обіцяє Україні боєприпаси та системи ППО.
Українські військові випереджають графік навчань на системах Patriot і в Німеччині, і в США. Вони опановують сучасні ракетні комплекси за прискореною програмою і завершать тренування у США вже за кілька тижнів. Про це українській службі Голосу Америки ще 2-го лютого повідомив аташе з питань оборони України у США Борис Кременецький.
“Йдеться про тижні, точної відповіді я не можу надати… Місяць майже вже пройшов, з того часу як вони пробули. Зазвичай, якщо починати вчити з нуля, термін навчання може забрати від кількох місяців до року,” — сказав тоді аташе.
На військову базу Fort Sill у штаті Оклахома українці прибули в середині січня. Тоді в Пентагоні заявляли, що їхнє навчання роботі з сучасною системою протиповітряної оборони триватиме кілька місяців. Утім, за словами Бориса Кременецького, терміни вдалося скоротити завдяки досвіду українських військових.
Наразі ми фактично маємо лише дві установки NASAMS від США і одну сучасну ППО IRIS-T від Німеччини.
Також є рішення про передачу нам ще 6 NASAMS від США і однієї такої системи від Канади (там вирішили закупити її для нас у американців). Плюс на початку цього року нам обіцяли другу IRIS-T від Німеччини і ще дві до кінця року. Плюс Італія і Франція обіцяли надати одну свою «SAMP-T». Додаємо дві системи Patriot від Нідерландів і по одній від США і Німеччини.
Тобто всього разом нам вже пообіцяли 15 різних ситем ППО. Разом з трьома отриманими будемо мати 18. Це вже достатньо потужно. Не забуваємо, що в нас є свої С-300, а також системи ППО поменше…

Подпишитесь на новости