У Києві заявили, що влада Грузії є прокремлівською

Голова фракції партії Слуга народу Давид Арахамія висунув зустрічні вимоги Тбілісі для нормалізації взаємин. Про це він у понеділок, 11 березня, написав своєму Telegram-каналі, відповідаючи на вимогу грузинської влади видати «злочинців, які зараз займають високі посади в Україні.

«Прокремлівська влада Грузії висуває якісь вимоги щодо видачі наших громадян для «нормалізації відносин», – зазначив Арахамія.

Досить жорстко, але насправді все саме так — парламент і уряд Грузії є проросійськими. І це на тлі того, що в свій час РФ відібрала частину території Грузії, розв’язала проти неї війну… 

Арахамія додав, що для справжньої «нормалізації» Грузія повинна випустити з в’язниці та повернути українського громадянина Міхеїла Саакашвілі та припинити пряме авіасполучення з РФ, чого також вимагає і грузинський народ.

Також Арахамія зажадав щоб Грузія припинила допомагати Росії ухилятись від санкцій.

«Тоді й нормалізація відносин відбуватиметься легко», – підсумував голова фракції «Слуга народу».

Перед цим Грузія висунула вимогу Україні для «нормалізації відносин» — видача урядовців часів Саакашвілі, які зараз працюють в Україні.

У Тбілісі вважають, що в українській владі високі посади обіймають особи, які перебувають начебто у розшуку або засуджені за різними звинуваченнями в Грузії. Зокрема, грузинська сторона вважає за необхідне висловити свою позицію після включення Зураба Адеїшвілі до складу офіційної делегації України в ЄС та Німеччині.

«У зв’язку з цим, особливе занепокоєння викликає той факт, що Зураб Адеїшвілі обіймає посаду радника генерального прокурора України, а Георгій Лорткіпанідзе є заступником голови Служби контррозвідки України», – йдеться в повідомленні.

Грузинський уряд висловив сподівання, що Київі перегляне рішення, які «грубо суперечать духу дружби між Грузією та Україною, а також між грузинським та українським народами».

«Уряд Грузії здивований рішеннями, прийнятими українською владою, які, як видається, штучно вбивають клин між двома історично дружніми країнами і народами», – відзначається в заяві.

Відомо, що Зурабу Адеїшвілі оголосили низку звинувачень після зміни влади у Грузії в 2012 році, які він називає політично вмотивованими. У трьох справах йому присудили від 2 до понад 5 років ув’язнення. У 2015 році Адеїшвілі отримав політичний притулок у Румунії, а в 2021 році відмовився від громадянства Грузії. Останніми роками він працює в Україні.

Грузинська влада неодноразово намагалася оголосити Адеїшвілі у міжнародний розшук.

Георгія Лорткіпанідзе звинувачують у причетності до начебто незаконного перетину Міхеїлом Саакашвілі державного кордону. У грузинській прокуратурі стверджують, що саме Лорткіпанідзе розробив план і маршрут повернення експрезидента на батьківщину.

Як відомо, відносини України і Грузії переживають складний період. Тбілісі відмовився вводити санкції проти Росії, а також забороняв своїм громадянам приєднуватись до ЗСУ.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Винничине полицейский выстрелил себе в висок перед камерой видеонаблюдения

19.12.2016 - 21:09
Утром 18 декабря в Хмельнике, вскоре после того, как 30-летний сотрудник полиции охраны заступил на смену и получил табельное оружие, он совершил суицид. Мужчина выстрелил себе в висок перед камерой ...

Depeche Mode запустили клип в стиле «Города грехов»: видео

10.02.2017
Исключительно в черно-белых тонах снят ...

Volvo показала 90 лет эволюции модельного ряда: видео

14.03.2017
Первый серийный автомобиль Volvo был ...

Бойцы ВСУ успешно выполнили боевое задание: видео победного танца

23.02.2019
Офицер ВСУ Анатолий Штефан опубликовал ...