США таємно обмежили дальність ударів HIMARS

Варто зазначити, що не було секретом те, що американці не надавали Україні ракет до РСЗВ HIMARS з дальністю у 300 км. Більше того, чітко зазначалося, що максимум, який нам дозволили — це 85 км. І це при умові, що не буде ударів безпосередньо по території Росії.

Але не було відомо, що США таємно модифікували передані Україні пускові установки HIMARS з метою скорочення дальності завдання удару. Тобто американці ще й підстрахувалися, не повідомивши Київ. Це по суті нічого не змінює, крім того, що просто по-людські неприємно. А також треба розуміти, що в разі зміни Білим домом рішення щодо надання Україні дальнобійних ракет, доведеться або надавати інші РСЗВ, або провести «зворотню модифікацію» вже переданих установок.

Про факт модифікації повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на анонімні джерела в американському уряді.

Пентагон модифікував пускові установки HIMARS таким чином, щоб вони не могли стріляти ракетами великої дальності, зокрема, ATACMS, які мають дальність польоту майже 300 кілометрів, повідомляє ЗМІ.

У матеріалі йдеться, що під час домовленостей про передачу HIMARS президент Володимир Зеленський особисто пообіцяв США, що вони не будуть використовуватися для завдання ударів по цілях на російській території.

Адміністрація Джо Байдена постійно наголошувала на ризиках надання Києву далекобійної зброї. Проте Україна неодноразово повторювала, що таке озброєння потрібне для ураження складів російських сил, розташованих у глибокому тилу на окупованій території.

Однак у Вашингтоні побоюються, що спрямовані ними системи можуть бути використані для ударів по цілях на території Росії, і це призведе до ескалації війни. Це є причиною того, що Україна так і не отримала ATACMS та безпілотники MQ-1C Gray Eagle, стверджують співрозмовники видання.

Водночас США визнають, що Україна досі виконувала зобов’язання не використовувати американську зброю для ударів по російській території. Українська сторона вважає, що Києву можна довірити зброю більшої дальності.

Частина американських чиновників вважає, що далекобійна зброя могла б допомогти Києву запобігати більшим ударам з боку країни-агресора.

Нині Україна має 20 пускових установок HIMARS та великий запас ракет із супутниковим наведенням з дальністю польоту майже 80 кілометрів. Українські захисники успішно застосовують це озброєння проти окупантів.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Лавров в Германии оскорбил журналистов: видео

09.12.2016 - 18:02
Похоже, недипломатичное поведение у министра иностранных дел РФ С. Лаврова входит в привычку. В ходе протокольной встречи министерского заседания ОБСЕ главный дипломат России нахамил оператору агентства Reuters. Немецкие СМИ моментально ...

В Киеве на «Дарынке» сильно горят склады с секонд-хендом: видео

25.12.2016
На восточной окраине Киеве загорелись ...