В Ірані все ще шукають президента, припускають його загибель

В Ірані вже декілька годин на вухах всі силові структури. В країні задіяні всі ресурси, в тому числі Збройні сили, для пошуку президента країни Ебрагіма Раїсі, який зазнав катастрофи на вертольоті, повідомляє Reuters.

Начальник штабу Збройних сил Ірану Мохаммад Бакері наказав збройним силам, включаючи КВІР, армію і правоохоронні органи, задіяти «всі ресурси, обладнання і можливості для пошуково-рятувальних робіт у зв’язку з аварією вертольота президента Раїсі і його пасажирів».

Голова Іранського товариства Червоного Півмісяця Пір Хоссейн Коліванд повідомив, що 40 груп швидкого реагування проводять пошукові роботи в районі, де сталася аварія гелікоптера.

Він додав, що погодні умови вкрай несприятливі, а місцевість складна для навігації.

Іранський посадовець на умовах анонімності повідомив агентству Reuters, що життя президента Раїсі і міністра закордонних справ Хоссейна Амірабдоллахіана «під загрозою після аварії вертольота».

«Ми все ще сподіваємося, але інформація, що надходить з місця катастрофи, викликає велике занепокоєння», – сказав він.

Іранські державні ЗМІ повідомили, що причиною катастрофи стала погана погода, яка ускладнює рятувальні роботи.

«Зараз темно і почався дощ, але пошуки тривають. Рятувальні команди дісталися до району… проте дощ створив бруд, що ускладнює пошуки», – повідомив місцевий репортер державному телебаченню.

Державне телебачення зупинило всі свої регулярні програми, щоб показати молитви за Раїсі, які проходять по всій країні, а в кутку екрану – пряму трансляцію рятувальної операції.

Reuters зазначає, що катастрофа сталася на тлі зростаючих розбіжностей всередині Ірану через низку політичних, соціальних та економічних криз. Правителі Ірану стикаються з міжнародним тиском через спірну ядерну програму Тегерана і поглиблення військових зв’язків з Росією під час війни в Україні.

Раніше повідомлялося, що гелікоптер із президентом Ірану Ебрагімом Раїсі зазнав катастрофи у неділю, коли той повертався з Азербайджану.

Це сталося поблизу міста Джольфа, приблизно за 600 км на північний захід від столиці Ірану Тегерана.

Що було раніше

Іран передав російським окупантам близько 400 балістичних ракет з радіусом дій до 700 км. Нагадаємо, про це 21 лютого заявило інформаційне агентство Reuters з посиланням на анонімні іранські джерела. Частина переданих ракет належить до балістики малої дальності Fateh-110, зокрема Zolfaghar і здатна знищувати цілі на відстані від 300 до 700 кілометрів.

Одне з іранських джерел заявило, що постачання стартували на початку січня після того, як наприкінці 2023 року було укладено угоду на зустрічах між іранськими та російськими військовими та представниками служб безпеки в Тегерані та Москві. Другий неназваний іранський військовий чиновник уточнив, що вже відбулося щонайменше чотири постачання ракет. 

Чиновник заявив, що частина ракет була відправлена до Росії на кораблі через Каспійське море, а частина — літаком.

«Будуть і інші поставки. Немає причин приховувати це. Нам дозволено експортувати зброю до будь-якої країни, до якої ми забажаємо», — заявив він.

Американський чиновник повідомив інформагентству, що Вашингтон фіксував свідчення активного просування переговорів між Росією та Іраном, але нині нема жодних ознак того, що постачання відбулося.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Южной Корее массовая бойня из-за импичмента президенту: видео

10.03.2017 - 12:15
Импичмент президенту Республики Корея Пак Кын Хе привел к массовым беспорядкам в Сеуле. СМИ сообщают о первых погибших. Один из них 72-летний мужчина скончался после множественных травм головы. Поводом для ...

Дальнобойщики помогли спасти груз и машину коллеги (видео)

27.12.2015
Дорога, тем более дальняя, сопряжена ...

В российской Самаре сильный пожар: видео

09.04.2018
Сегодня в российской Самаре произошел ...