Органи померлої вінничанки врятували життя чотирьох людей

Аби вчасно з Вінниці доставити донорське серце для порятунку 15-річного Максима довелось залучати заборонену під час війни аеромедичну евакуацію органу.

Історію про перший подібний випадок з 24 лютого 2022 року розповідають у Міністерстві охорони здоров’я України.

Максим — з Врадіївки, що на Миколаївщині. У лютому хлопець переніс ковід, і в нього почалися проблеми з серцем. Медики діагностували дилатаційну кардіоміопатію. Хвороба – невиліковна. Єдиний вихід – трансплантація.

«Хлопець провів у реанімації місяць. Його життя врятували родичі 40-річної жінки, якій у Вінницькій обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім. академіка Ющенка діагностували смерть мозку через розрив аневризми. Саме вони дали згоду на вилучення органів загиблої. Це рішення її сім’ї дало змогу врятувати життя чотирьом людям. Серед них і 15-річний Максим», — повідомляють у МОЗ.

Інформаційна система виявила сумісність Максима з донором, але перед лікарями постала проблема: донорське серце «живе» лише кілька годин. За цей час його треба транспортувати, підготувати до трансплантації й пересадити.

На період війни, коли небо «закрите», лікарі проводять виїзні трансплантації, однак стан хлопчика не давав можливості його транспортувати, і тоді було прийняте рішення залучити аеромедичну евакуацію.

Заради порятунку хлопчика МВС підняли у небо гелікоптер, і за годину донорський орган доправили з Вінниці до Інституту серця у Києві.

Поки Максиму пересаджували серце, ще в двох лікарнях проводили трансплантації. У НДСЛ Охматдит пересадили нирку 16-річному Дмитру Дуднику з Полтавщини. А у Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова трансплантували печінку 46-річній киянці та нирку 22-річному чоловіку.

Всі трансплантації пройшли вдало. Стан всіх пацієнтів наразі стабільний.

Світла пам’ять донору і вдячність родині за рішення, яке дало медикам можливість врятувати за один день чотирьох людей.

Нагадаємо, в самій Вінниці 7 квітня в обласній клінічній лікарні ім. Пирогова виконали першу у регіоні операцію по пересадці серця. Про це тоді повідомили нещодавно призначений головний лікар закладу Василь Паненко та заступник директора з організації хірургічної допомоги Ярослав Хребтій.

«Хто там з чорних писак кричав, що «дірєктор не настоящій»? Цієї ночі ми пересадили серце! За три місяці – три нирки і серце. Дивовижна командна робота колективу лікарні Пирогова та інституту Амосова», — зазначив Василь Пaнeнкo.

У свою чергу заступник більш предметно пояснив деталі операції.  

«Сьогодні відбулись трансплантаціі серця реципієнту від померлого донора! Врятовано життя! Це результат титанічної майже двохрічної роботи цілої команди! Ми знали, що ми йшли правильним шляхом, ми знали, що у нас все вийде, ми рухались вперед, не дивлячись на помилки та невдачі, ми вірили у наш успіх!

Ця подія була б неможлива без підтримки колег Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова та безпосередньо директора академіка Лазоришинця Василя Васильовича, який завжди активно підтримував та розвивав кардіохірургію Вінниччини, без участі якого кардіохірургія у ВОКЛ ім. М. І. Пирогова та у Вінницькій області в цілому не відбулася б. Подяка голові патрульної служби поліції України Білошицькому Олексію Георгієвичу.

Безмежна подяка родичам померлого за врятовані життя, вічна пам’ять донору», — зауважив Ярослав Хребтій.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В небе над США зафиксировали очередной НЛО

30.07.2016 - 01:39
В США тысячи жителей американских штатов Юта, Невада и Калифорния, увидев в небе светящийся объект, приняли его за НЛО, пишет Daily Mail. В соцсетях появилось множество фотографий и видеозаписей объекта, напугавшего ...

Фантастический гол Азара в ворота «Арсенала»: видео

04.02.2017
Капитан сборной Бельгии Эден Азар ...