Німецька компанія Knauf потрапила до списку спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів тероризму німецького виробника будівельних матеріалів Knauf. Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Зазначається, що лише за 2022 рік компанія сплатила до бюджету РФ близько 117 млн доларів.

Крім того, Knauf активно сприяє мобілізації в Росії, відправляючи своїх співробітників на війну проти України.

Загалом, з 1993 року німецька компанія вклала в економіку Росії понад 1,65 млрд євро. Knauf представлена у РФ 10 дочірніми підприємствами, 20 заводами та майже 30 ресурсними центрами.

Кількість співробітників німецького виробника будматеріалів в Росії налічує 4000 осіб. Сьогодні Knauf — найбільший німецький інвестор у будівельній галузі РФ.

Компанія також має діючі потужності з виробництва акустичних стельових плит та підвісних систем в Спеціальній економічній зоні Алабуга (Татарстан), на території якої організовано російське виробництво БПЛА Shahed-136.

Співвласник компанії Ніколаус Вільгельм Кнауф протягом 23 років (з лютого 1999-го по березень 2022 року) мав статус почесного консула РФ, з представництвом, наділеним повноваженнями почесного консульства у Нюрнберзі.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія офіційно дала зрозуміти, що не бачить причин залишати ринок країни-агресора.

Нагадаємо, влітку китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited, яка володіє AliExpress, внесено в список міжнародних спонсорів війни, оскільки вона продовжує роботу в Росії. Зокрема, надає свої платформи для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.

Про 17 серпня повідомляло Національне агентство з протидії корупції. Зазначалося, що на території Росії дуже популярний торговий майданчик AliExpress. Ним керує дочірня російська компанія з групи Alibaba Алібаба.КОМ(РУ), власником якої є зареєстрована в Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd.

Станом на 2023 рік компанія продовжує роботу в Росії, надаючи міжнародний майданчик для продажу зарубіжних товарів. Прибуток Алібаба.КОМ(РУ) за 2022 рік склав 16,3 млрд рублів (близько 160 млн доларів). При цьому, за інформацією видання Reuters, на платформах Alibaba продають товари, виготовлені з незаконно придбаного мідного сплаву у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування, що перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області України.

У НАЗК наголошували, що Alibaba обмежує український контент на своїх платформах. У березні 2022 року китайська група компаній заблокувала українського стрімера за допис про війну. При цьому проросійські дописи на платформі не видаляють.

«Усі наведені факти можуть свідчити про те, що компанія підтримує російську агресію не лише фінансово, сплачуючи податки, а й ідеологічно», — додають в агентстві. 

Наразі до переліку міжнародних спонсорів війни внесено вже більше трьох десятків компанії. Найбільше серед них китайських.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Савченко опубликовала скандальное видео

20.03.2018 - 13:12
Похоже, даже сторонники Надежды Савченко уже начинают сомневаться в ее адекватности. Так, 20 марта в Сети появилось странное 16-секундное видео, на котором нардеп на фоне декорации в виде зала ВР ...

Автогонщик выполнил переднее сальто на автомобиле: видео

02.04.2017
Зафиксировано  первое переднее сальто на ...

ВСУ нанесли мощную ответку по позициям террористов: видео

30.03.2018
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин, который ...

Появилось видео гибели российского пилота Су-25 Романа Филипова

05.02.2018
Появилось видео гибели российского пилота ...