Морські дрони Sea Baby отримали нову зброю

Українські спеціалісти постійно модернізують морські дрони Sea Baby. Нове покоління апаратів отримало у декілька разів більший заряд вибухівки і ударну зброю. Про це повідомила Українська правда у понеділок, 1 січня.

«Бойову частину збільшили в кілька разів і довели зі 108 до 850 кілограмів, використовують найкращі системи зв’язку, кожна з яких коштує понад 300 тисяч доларів, корпус виготовляють із непомітного для радарів матеріалу та послуговуються ще багатьма інноваційними рішеннями», – йдеться у статті з посиланням на розробників морських дронів.

Стверджується, що тепер на дронах стоїть вогнеметна система, яка «дозволяє вести в прямому розумінні морський бій». Видання отримало кадри першого в історії бою між безпілотниками й береговими кораблями.

«На відео зафіксовано, як українські дрони СБУ ведуть вогонь по човнах росіян, які вискочили з одного з кримських військових портів, щоб потопити дрони. Але безпілотники, замість того, щоб утікати, розвернулись і відкрили вогонь у відповідь», – пише видання, не уточнюючи результати бою.

Раніше стало відомо, що українські військові використовують для спецоперацій у Чорному морі три типи морських дронів. Тепер це не лише Sea Baby, а ще й Козак Мамай і Маґура V5. Останній тип дронів використовує ГУР.

Нагадаємо, лише за рік існування український флот морських дронів атакував вісім російських кораблів.

Україна, використовуючи ударні морські дрони, утворила 200-мильну смугу безпеки в Чорному морі. Успішні атаки українськими захисниками по об’єктах флоту РФ допомогли створити безпечний морський коридор для торгових суден. Про це 22 грудня повідомляла пресслужба Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони.

Представник ГУР з позивним Тринадцятий розказав у коментарі The New York Times, що використання морських дронів Україною має важливе значення.

«Ніхто не має такого досвіду використання морських дронів, як ми. Немає ані викладачів, ані підручників. Ми нині пишемо ці книжки», — розповів розвідник.

Знищення російських десантних катерів класу Акула та Серна, вдалі атаки на патрульний корабель ЧФ РФ Сергей Котов та розвідувальне судно держави-агресора Иван Хурс — це робота операторів морських дронів української воєнної розвідки, зазначили в ГУР.

За його словами, росіяни намагаються різними способами перешкоджати атакам морських дронів, тому кожна нова місія потребує вдосконалення як тактики, так і самої зброї.

«З кожною новою операцією вчимось і ми, і вони (росіяни, — ред.)», — зазначив розвідник.

У 2023 році морськими ударними безпілотниками Україна змогла очистити від росіян морську смугу розміром до 200 миль від узбережжя, утворивши безпечний судноплавний коридор.

«Їх можна відштовхнути. Панування Росії у Чорному морі закінчилось», — наголосив Тринадцятий.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гройсман поблагодарил всех за тепло и поздравил с Новым годом: видео

01.01.2017 - 02:25
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман на своей странице в Фейсбук разместил видео с поздравлением всем украинцам с Новым годом и Рождеством. Он пожелал согласия, мира и исполнения всех желаний. Поблагодарил всех ...

Установлено точное место обстрела Авдеевки ракетами «Града»: видео

01.02.2017
Волонтеры из  Информнапалм провели исследования и ...

Смертник взорвал себя на КПП в Грозном (видео)

09.05.2016
В Заводском районе города Грозный (Чечня, ...

«Шахтер» эффектно обыграл «Мариуполь»: видео голов

05.11.2017
После прошлого ничейного тура (пять ...