Китай попередив Україну через віднесення його компаній до спонсорів війни

Китай повідомив Україні, що можуть постраждати двосторонні відносини через включення Києвом 14 китайських компаній у список міжнародних спонсорів війни.

За інформацією Reuters, це попередження було висловлено Україні минулого місяця під час зустрічі між послом Китаю в Києві та українськими чиновниками.

Україна включила 48 іноземних компаній, включаючи 14 з Китаю, до списку спонсорів війни, які своїми діями, сприяють військовій машині Росії.

Серед китайських компаній, які потрапили у цей список, Alibaba Group, Xiaomi Corporation, Китайська національна морська нафтова корпорація, Китайська нафтохімічна корпорація, Китайська національна нафтогазова корпорація та Китайська корпорація будівництва залізниць.

Посол Китаю висловив обурення щодо цього списку та попередив, що це може негативно вплинути на відносини між двома країнами. Зауважено, що Китай не ставив конкретних умов чи «тимчасових рамок» для України…

Є припущення, що наслідки можуть бути пов’язані із закупівлею Китаєм українського зерна. Перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, Китай був одним з основних торгових партнерів країни і залишається важливим споживачем українських продуктів, зокрема зерна, олії та залізної руди.

Нагадаємо, наприкінці грудня Китай публічно вимагав від України «виправити помилки» у зв’язку з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції внести одну з найбільших китайських держкомпаній China Railway Construction Corporation у список спонсорів війни. Про це заявив спікер міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбін, повідомляло китайське відомство.

За його словами, Китай «завжди виступав за мир та справедливість в українському питанні». 

«Ми рішуче виступаємо проти включення китайських підприємств у відповідний список українською стороною та вимагаємо, щоб українська сторона негайно виправила свої помилки та усунула негативний вплив», — наголосив тоді Веньбін.

Як вдомо, китайська China Railway Construction Corporation (CRCC) і досі продовжує працювати в РФ, будуючи метро, мости та автомагістралі, що стало підставою для внесення компанії до переліку міжнародних спонсорів війни.

Реакція Китаю на рішення НАЗК явно досить агресивна. Безапеляційно стверджується, що це помилка, хоча за змістом рішення пояснень немає. З іншого боку, Китай має всі можливості помститися, а тому такі рішення треба приймати дуже зважено, щоб не  нашкодити самим собі…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Новозеландцы смогут заправлять автомобили пивом

21.08.2015 - 14:37
Теперь новозеландцы могут заправлять свои автомобили тем же топливом, на котором работают сами — пивом. Brewtroleum это новое биотопливо, которое смешивает побочные продукты производства пива с обычным бензином для обеспечения топливом машин ...

Вышел трейлер восьмого сезона «Игры престолов»: видео

06.03.2019
В Сети появился трейлер завершающего ...

Гройсман показал видео, как мечта воплощается в жизнь

06.08.2018
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман показал, ...