Індія відмовилася укладати контракти з Роснафтою

Роснафті не вдалося укласти довгострокові контракти з найбільшими нафтопереробними заводами Індії на придбання 500 тисяч барелів на добу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на шість джерел у галузі.

Переговори, які йшли як мінімум з початку лютого, закінчилися безрезультатно. Державні заводи Bharat Petroleum і Hindustan Petroleum ухвалили рішення не брати на себе жорстких зобов’язань із закупівель у найбільшої нафтової компанії Росії в наступному фінансовому році.

Лідер індійського нафтового ринку державна Indian Oil Corp — вже має довгострокові контракти з Роснафтою та Газпром нафтою  на постачання 24,5 млн тонн сировини. Проте компанія, найімовірніше, зменшить обсяги закупівель у поточному році.

За словами джерел Bloomberg, каменем спотикання на переговорах став пункт контракту, який обговорює можливі перебої з імпортом із Росії. Прохолодна реакція Роснафти на цю умову знизила інтерес індійських НПЗ.

Індія стала другим найбільшим покупцем російської нафти після вторгнення РФ до України. На піку — у травні 2023 року — постачання досягало 2,15 млн барелів на добу, перевищуючи довоєнні рівні майже в 30 разів. Восени експорт почав падати, а в січні опустився до 1,5 млн барелів на день.

Далися взнаки американські санкції, під які потрапили «тіньові» танкери Росії. У січні Індія відмовилася приймати 14 суден із сахалінською нафтою, а спроба Роснафти розв’язувати проблему через відкриття рахунку в дирхамах обернулася фіаско — банки в Дубаї відмовилися проводити розрахунки.

Російську нафту Індія замінює на саудівську: у лютому постачання з Саудівської Аравії на індійський ринок зросли на 22%, а найбільша приватна нафтопереробна компанія Reliance Industries придбала максимальний обсяг з травня 2020 року.

Дієвість санкцій підвищують

Нафтова галузь РФ ще донедавна почувалася досить упевнено: попри запроваджену за агресію проти України стелю у 60 доларів за барель, чорне золото з РФ продавалося непогано. Сприяли цьому апетити Китаю та Індії, а також Туреччини, що з охотою купували дешеву російську нафту: користуючись моментом, вони накачували за рахунок значних дисконтів свої економіки.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія заробила на продажу викопного палива 653 млрд доларів попри санкції Заходу, повідомила The Guardian із посиланням на Reuters. При цьому зазначається, що РФ використала лазівки та «тіньовий флот» танкерів, аби обійти нафтове ембарго з боку США, ЄС та країн G7.

Зазвичай  сира нафта легально транспортується до Індії та Китаю, а потім очищається та продається на міжнародному рівні. Та нещодавно усе змінилося. У якості «першої ластівки» 12 жовтня Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) наклало санкції на дві організації, які перевозили російську нафту з порушенням обмежень цін на неї, встановлених G7. Також OFAC блокувало власність на два танкери, що використовувалися для постачання нафти в обхід обмежень.

Під санкції потрапили судноплавна компанія Lumber Marine SA з Об’єднаних Арабських Еміратів (перевозила російську нафту танкером SCF Primorye арктичного сорту Novy Port за ціною 75 доларів за барель) і турецька Ice Pearl Navigation Corp (перевозила нафту сорту ESPO за ціною понад 80 доларів за барель танкером Yasa Golden Bosphorus).

Далі була низка подібних подій, а до санкцій проти транспортників додалися й заходи проти банків. Наприклад, днями стало відомо, що російські експортери нафти перестали отримувати гроші з Туреччини за продану сировину — після того, як США у грудні попередили про жорсткі заходи за порушення санкцій проти Росії — про це пише Reuters із посиланням на джерела в одній із нафтових компаній. Те, що платежі за нафту не проходять, повʼязано з посиленням банківського контролю, пояснюють джерела Reuters.

Внаслідок цього, за попередніми даними, у січні турецький експорт до Росії впав на 39% у річному обчисленні, до 631 млн. доларів. Імпорт із Росії впав на 20,2%, до 4 млрд. доларів.

Аналогічні проблеми виникли з Індією, яка відмовилася приймати 14 танкерів із сахалінською нафтою сорту Sokol після того, як Роснефть не змогла відкрити рахунок в ОАЕ, аби отримувати оплату в дирхамах.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гассиев в сумасшедшем бою нокаутом открыл себе путь в финал с Усиком. Видео

04.02.2018 - 02:17
Украинец Алексанр Усик получил соперника в финале Всемирной боксерской суперсерии. Им стал российский боксер Мурат Гассиев, который в ярком полуфинальном бою сумел отправить в нокаут  обладателя пояса WBA Юниера Дортикоса ...

LG представила холодильник с Windows 10

02.09.2016
На двери холодильника расположен большой ...