Федоров розповів, коли в Україні запустять електронну гривню

Міністерство цифрової трансформації України хоче прискорити процес розвитку електронної гривні та запустити пілотний проект цього року. Про це в інтерв’ю РБК-України розповів голова Мінцифри Михайло Федоров.

«Він розвивається, нещодавно мені презентували на базі продукту Stellar електронну гривню. Вони розробили перші транзакції на блокчейні, як можна відстежити рух цих коштів», – повідомив міністр.

За словами Федорова, він надіслав листа Національному банку про те, що потрібно прискорити процес розвитку електронної гривні.

За законодавством, у 2024 році НБУ вже має запустити пілоти, але у Мінцифри хочуть запустити вже цього року. «Тому йде комунікація з Нацбанком та бізнесом, це теж безповоротно відбудеться», – резюмував міністр.

Ще 28 листопада минулого року Нацбанк України представив проект концепції цифрової гривні, яка покликана виконувати всі функції грошей та доповнювати у цьому готівкову та безготівкову форму гривні. 

Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, що буде прямим зобов’язанням центрального банку. Використання е-гривні, за задумом НБУ, має бути зручним та доступним для усіх верств населення, бізнесу, держорганів тощо.

Нацбанк відкрив проект е-гривні у вересні 2021 року, щоб вивчити доцільність її широкомасштабного випуску в Україні.

Наразі НБУ опрацьовує такі можливі варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:

  • для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соцвиплат, зниження видатків бюджету на контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від обставин;
  • для використання у сфері, пов’язаної з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами);
  • задля забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.

Національний банк продовжує опрацьовувати проект концепції е-гривні з учасниками платіжного ринку, учасниками ринку віртуальних активів та державними органами. За результатами обробки регулятор розробить фінальну концепцію е-гривні.

Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Рада дозволила ринок криптовалют та цифрову гривню. Як зазначив тоді Федоров, буде створено вигідні прозорі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Поповнюватиметься бюджет за рахунок податків, а підприємці почуватимуться захищеними.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Британии спасают облысевшего ежика: видео, фото

23.10.2016 - 13:24
  Британские ветеринары придумали курс лечения для лысого ежа. Они считают, что массаж гладкой кожи поможет стимулировать рост иголок у животного. Об успехах этой методики пока говорить рано. Как пишет ...