Екран на телефоні — чи варто переплачувати?

Зовні бюджетні та флагманські смартфони можуть виглядати приблизно однаково. Однак окремі компоненти, з яких вони побудовані, можуть радикально відрізнятися один від одного. Це стосується, серед іншого, дисплеїв Tecno, доступних за цим посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/tecno.

Спробуємо розібратися, чи відрізняється екран у дешевій моделі телефону від комплектуючих преміум-сегмента, і чи варто переплачувати взагалі?

Використовувана технологія

 На даний момент у смартфонах Infinix, доступних за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/infinix,  використовуються два типи дисплеїв — LCD і OLED. У чому різниця між ними і який з них кращий?

РК дисплей

Зустрічаються екрани цього типу насамперед у смартфонах середнього і низького цінового діапазону. РК-дисплеї, тобто рідкокристалічні матриці, самі по собі не випромінюють світло, тому вимагають встановлення додаткового світлодіодного освітлення. У зв’язку з цим домогтися ідеального чорного кольору неможливо.

У смартфонах можна зустріти РК-дисплеї двох стандартів:

  • TN LCD — це простіший тип РК-екрана. Має малі кути огляду і недостатню глибину кольору. Використовувати його в довгостроковій перспективі незручно;
  • PS LCD — хороша якість передачі кольору і широкі кути огляду.

OLED-дисплей

 OLED (органічний світловипромінювальний діод) — це технологія більш сучасна, ніж LCD. Основна відмінність між двома типами дисплеїв полягає в тому, що OLED матриця сама по собі випромінює світло і не потребує встановлення додаткового підсвічування. Таким чином, цей тип дисплея генерує глибокий чорний колір, оскільки має можливість підсвічувати окремі пікселі, залишаючи іншу частину зображення без освітлення. Кольори, що відображаються на органічних світлодіодах, інтенсивні, насичені та дуже контрастні. У результаті якість зображення на цих дисплеях краща, ніж на РК-панелях.

 Найбільш часто використовуваний OLED-екран у смартфонах — AMOLED. Встановлюю його в смартфонах середнього і вищого цінового діапазону, які зазвичай коштують понад 5000 грн.

 Найбільшим же недоліком OLED-екранів є те, що вони споживають багато енергії, особливо в сонячний день, коли яскравість необхідно встановити на максимум. У матриць цього типу також може бути проблема з вигорянням пікселів, тобто на основному тлі залишаються частини раніше відображуваного зображення.

Чи означає це, що OLED-екрани найкращі?

 Не обов’язково! Погано відкалібрований OLED-екран буде гіршим вибором, ніж якісний IPS-модуль. То як же вибрати смартфон із хорошим екраном? Найкраще протестувати його власноруч і переконатися, що дисплей вас повністю влаштовує.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Установлен рекорд парковки задним ходом (видео)

14.11.2015 - 13:46
Британец Алистер Моффат установил рекорд Гиннесса по парковке задним ходом. Невероятный акробатический трюк был исполнен за рулем старенького Mini. Как следует набив руку на параллельной парковке, Алистер Моффат устремился к ...