Делегація парламенту Грузії відмовилася від візиту до Києва
Парламентська делегація Грузії відмовилася відвідати Київ у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Правлячий режим країни обурило визначення екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі з боку Києва як «політв’язня» і нібито спроби «відкрити другий фронт» у їхній країні.
Про це заявив член правлячої партії Грузинська мрія Іраклій Заркуа, повідомляє проект Радіо Свобода під назвою Ехо Кавказу в понеділок, 20 лютого.
Насправді, постійні заяви уряду Грузії і його більшості у парламенті про те, що Україна намагається втягнути Грузію у війну, не відповідають дійсності. Адже нічого подібного немає. А вважати введення санкцій проти РФ, чого Тбілісі так і не зробив, втягуванням у війну — то є очевидним перебільшенням. Як і допомогу зброєю, чого теж немає. Бо тоді в війні мали вже брати участь як мінімум 54 країни, окрім РФ і України (саме стільки надають нам військову допомогу).
Що відбувається у відносинах між країнами
Причина такого ставлення Грузії до нашої біди в тому, що при владі там знаходяться проросійські політики.
«Коли високопосадовці України закликають нашу державу до відкриття другого фронту, коли ув’язненого Саакашвілі, у якого багато серйозних звинувачень, називають політв’язнем, я думаю, що це не залишає місця для дипломатичних відносин», — стверджує грузинський політик. За його словами, Тбілісі підтримує Україну та робить «все на всіх рівнях». Зокрема, він стверджує, що багато сильних держав, у тому числі й європейські, «не наважилися зробити те, що наважилася Грузія проти Росії», — заявив Іраклій Заркуа, не уточнюючи, про що мова.
Грузія на сьогодні являє собою унікальну країну з точки зору відношення до війни Росії проти України.
При тому, що тотальна більшість народу Грузії підтримує Україну, бажає нашої перемоги і навіть ненавидить російських окупантів (що природньо, враховуючи напад РФ на саму Грузію у 2008 році), діюча влада намагається виглядати нейтральною, а насправді працює в руслі підтримки Путіна і Росії. Мова про уряд і правлячу партію.
Нагадаємо, 9 лютого очільник правлячої партії Грузії Іраклій Кобахідзе знову заговорив, що Грузію буцімто «намагаються втягнути у війну» та в цьому контексті сказав, що Росія «має певну перевагу» на полі бою. Тут вже не витримала проєвропейська президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка заявила, що «не може знайти пояснень» такій риториці.
«Ситуація в Україні зараз непроста, ми не можемо передбачити, як далі будуть розвиватися події. Але на даному етапі російська сторона має певну перевагу, і цей інтерес («втягнути Грузію у війну») зріс», — заявив Кобахідзе у телеефірі.
Аргументуючи свою думку, він заявив, що за останні кілька тижнів Україна не звільнила жоден населений пункт, а російські війська зайшли у близько десятка, та й загалом після 24 лютого РФ вдалося взяти під контроль і утримувати «80% Херсонщини, частину Харківщини і 80% Запорізької області».
Зазначимо, що й тут Кобахідзе навів неправдиві дані. Росія не контролює по 80% Херсонської і Запорізької областей, а значно менше. Що стосується Харківської області, то вона з минулої осені вільна на 99% (а максимально загарбники контролювали лише 33 її відсотки)
Слова Кобахідзе пролунали у ширшому контексті — про те, що вимоги звільнити експрезидента Михеїла Саакашвілі буцімто є частиною плану втягнути Грузію у війну — щоб «в країні почався безлад, а кінцева мета — «другий фронт».
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі прокоментувала слова Кобахідзе, зауваживши, що вони «лунають в унісон з наративом Росії».
«Повідомлення, які вже два дні лунають від правлячої партії, суперечать заявам державних діячів усіх наших країн-партнерів. Я не можу знайти цьому пояснення», — заявила вона.
Перед тим у правлячій партії неодноразово висловилися за відновлення авіаційного сполучення з Росією та наголошували, що Грузії вкрай невигідно запроваджувати санкції проти РФ.

Подпишитесь на новости