Зірка Дизель-шоу заразилася хворобою Лайма
Зірка Дизель Шоу Вікторія Булітко заразилася хворобою Лайма. Про це вона розповіла у Instagram.
За словами зірки, недугу виявили через місяць після того, як її вкусив кліщ. Вона не здавала паразита на аналіз і спочатку почувала себе добре, проте незабаром її стан почав погіршуватися.
За рекомендацією колеги Євгена Сморигіна артистка все ж таки зробила загальний аналіз крові. Втім, тоді хвороби не виявили, але їй ставало дедалі гірше.
«Останнім часом, десь приблизно в той час, коли пішла здавати аналізи, мені здалося, що мене вкусив комарик. Я почухала, а потім побачила, що місце укусу все більше, роздмухується, на тілі з’явилася цятка. І так один день, другий… А цих «укусів» з’являється на тілі все більше і більше. Якщо їх не чухати, вони пропадають. Я вже поміняла постільну білизну. Подумала, мало що… може, у мене алергія на порошок. І потім я розумію, що щось тут не так», — поділилася гумористка.
Вікторія Булітко звернулася до дерматолога, а той у свою чергу відправив її здати розгорнутий аналіз на бореліоз (хвороба Лайма). Тест показав позитивний результат.
Тепер знаменитість чекає 28-денне лікування антибіотиками.
Чим небезпечні кліщі
Не так давно, маленьких чорненьких кліщів іксодових можна було зустріти тільки у лісових масивах чи на пасовищах. Але в останні роки місця проживання цих паразитів значно розширились. Вони оселились в міських парках, лісосмугах, на дачних ділянках, у приватному секторі міст. Близькість до людини робить їх потенційно небезпечними сусідами, оскільки, проникаючи під людську шкіру, вони можуть викликати дуже серйозне захворювання.
Іксодові кліщі живляться кров’ю. Вони сидять на кущах і чекають, коли повз них пройде жертва. Коли вона з’являється, кліщі стрибають і впиваються в шкіру мордочкою з вусиками. Крапельки крові для них не вагаються, але ці паразити є переносниками бореліозу, або хвороби Лайма.
Вперше мікроскопічних спірохет борелій, які і є збудниками захворювання, вчені виявили тільки у 1975 році в околицях американського містечка Лайм, тому й хворобу назвали так. Тоді ж вдалося з’ясувати, що джерелом інфекції є передусім мишоподібні гризуни, а іксодовим кліщам відведена лише роль переносника зарази. Сьогодні є відомості, що «годувальниками» кліщів можуть бути також домашні тварини — коти, собаки, корови, кози. Ще на початку 2000-х років вважалося, що бореліоз для центральної України ненормальний. Проте, з 2004 року такі випадки трапляються регулярно.
Ситуація, яка складається, викликає досить обґрунтоване занепокоєння серед медиків. Особливо навесні. З кінця квітня по червень кліщі дуже агресивні. На цей час припадає перший пік захворюваності. Другий — на серпень-вересень.
Хвороба Лайма проявляється комплексом запально-алергічних змін шкіри і розвитком кільцеподібної еритеми. Причому, саме «кільце» на шкірі постійно збільшується в діаметрі. Воно може з’явитися як у точці укусу кліща, так і в будь-якому іншому місці. По кровоносних судинах інфекція поширюється на інші органи і системи людини. До найбільш поширених ускладнень хвороби належить регіонарний лімфаденіт. Через декілька тижнів після зараження можуть розвинутися ураження нервової системи. Причому, будь-які. Від менингіту до радикулопатії. Через декілька місяців після початку хвороби може з’явитися поліартрит великих суглобів і важкі порушення нервової системи, вплоть до втрати пам’яті. Паралельно по всій шкірі поширюється запальний процес.
Зазвичай лікарі досить легко ставлять діагноз. Якщо характерні шкірні прояви з’явилися після недавньої прогулянки по лісу, то ймовірність того, що це проделки кліща, дуже висока. У таких випадках хворим потрібно приймати доксициклін. Ця препарат чудово бореться з інфекцією. Якщо він з якихось причин не підходить, пацієнту можуть призначити амоксициклін. Курс зазвичай розрахований на 20-30 днів. При розвитку ускладнень, слід приймати і інші антибіотики, але внутрівенно. Своєчасне лікування повертає людину в норму, але якщо ним знехтувати, можна залишитися інвалідом.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)