Вчені назвали найкращі пози для сну

Нещодавно вчені звернули увагу на вивчення феномену сну та його впливу на наше фізичне самопочуття, і результати цих досліджень стали дуже цікавими та практично корисними. Спеціалісти виявили оптимальні пози для сну, які можуть позитивно впливати на якість нашого відпочинку та загальний стан організму. Цю інформацію пропагує BBC.

Для того щоб отримати більше деталей про найкращу позу для сну, науковці застосували різноманітні методи, включаючи спостереження за сплячими особами та використання спеціальних пристроїв, які фіксують їхні рухи.

Прикладом є винахід вчених з Гонконгу — це пристрій, що використовує інфрачервоне випромінювання для визначення пози людини навіть під товстим покривалом.

Ученицькі команди з Данії також внесли свій внесок, використовуючи маленькі сенсори руху, прикріплені до стегон, верхньої спини та плечей добровольців. Це дозволило визначити їхні улюблені способи сну. Дослідження показало, що близько півтори третини часу люди проводять, лежачи на боці, близько 38% — на спині і 7% — на животі.

Ці дані також підтвердили, що з віком люди частіше вибирають позу на боці під час сну. Однак у дітей у віці трьох років та трохи старших відсоток часу, проведений у різних позах, приблизно однаковий. Малюкам для безпеки рекомендується лягати на спину.

Після аналізу даних стало зрозуміло, що люди, які сплять на правому боці, зазвичай відпочивають краще, ніж ті, хто спить на лівому. Слідом за ними йдуть особи, які вибирають позу на спині.

Інше дослідження досліджувало моряків, які працювали на торгових контейнеровозах. Воно виявило, що розлади дихання, такі як хропіння, були частіше, коли моряки спали на спині. Лежання на боці сприяє відкриттю верхніх дихальних шляхів і запобігає застійному явищу з язиком, яке може спричиняти хропіння.

Дослідники з Західної Австралії взяли на себе завдання спостерігати за сплячими добровольцями за допомогою автоматичних камер протягом 12 годин на ніч. Дослідження виявило, що ті, хто часто прокидалися з болями у шиї, частіше спали на боці, вигнуті в клубок. Інші ж особи, які вибирали більш пряме положення на боці, відчували менше дискомфорту у шиї.

В одному з експериментів серед літніх учасників фітнес-програми в Португалії тим, хто мав болі у спині, було пораджено спати на боці, а тим, хто відчував дискомфорт у шиї, спробувати лягати на спину. Після чотирьох тижнів більше 90% учасників відзначили зменшення болю.

Також науковці відзначили, що людям, які стикаються з печією, корисно спати на лівому боці. Медики припускають, що такий сон допомагає уникнути високої кислотності на рівні стравоходу. У свою чергу, сон на правому боці, можливо, впливає на зниження тонусу нижнього сфінктера стравоходу, що може сприяти витоку кислоти у вищі ділянки.

Відносно пози сну на животі, вчені зазначають, що це положення може сприяти появі зморшок на обличчі внаслідок тривалого тиску на шкіру під час сну.

Раніше вчені з’ясували, що низька якість сну може бути пов’язана з підвищеним ризиком розвитку незворотної втрати зору (глаукоми). Про це повідомляло видання EurekAlert!

За словами експертів, глаукома є однією з провідних причин сліпоти, і, за оцінками, до 2040 року на неї страждатимуть 112 мільйонів людей у ​​всьому світі. Вона характеризується поступовою втратою світлочутливих клітин ока та пошкодженням зорового нерва. Якщо глаукому не лікувати, вона може призвести до незворотної сліпоти. 
 
Тим самим для подальшого вивчення цих питань дослідники поставили за мету з’ясувати ризик розвитку глаукоми у людей з різними формами поведінки уві сні: безсоння, занадто багато або занадто мало сну, різними хронотипами («сови» або «жайворонки»); денною сонливістю; хропінням.
 
Вони використали дані 409 053 учасників британського біобанку, з яких усі були у віці від 40 до 69 років, коли їх набирали. Їх тривалість сну визначалася як нормальна (від семи до менш як дев’яти годин на добу) і як занадто мало або занадто багато, поза цим діапазоном.
 
Протягом середнього періоду спостереження, що становив трохи більше 105 років, було виявлено 8690 випадків глаукоми.
 
Люди з глаукомою, як правило, були старшими, частіше були чоловіками, курцями, мали високий кров’яний тиск або діабет, ніж ті, у кого це захворювання не було діагностовано.
 
За винятком хронотипу, решта чотирьох моделей сну/поведінки були пов’язані з різним ступенем підвищеного ризику розвитку глаукоми:
  • мала або більша тривалість сну була пов’язана з підвищеним ризиком на 8%;
  • безсоння – на 12%;
  • хропіння – на 4%;
  • часта денна сонливість (20%).


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На границе с Украиной заметили колонну российских танков: видео

02.06.2018 - 13:03
Ни для кого не секрет, что Россия постоянно забрасывает на оккупированную часть Донбасса военную технику. Как правило, она заходит через границу из Ростовской области, где сконцентрированы большие силы армии оккупанта. ...

ВСУ нанесли ракетный удар по терминалу ДАП: видео

18.09.2019
93-я бригада Вооруженных сил Украины ...