У США пропонують заборонити TikTok через загрозу нацбезпеці

В США вже давно вбачають небезпеку від TikTok. І схоже, зараз історія отримає розвиток. Так, члени Палати представників і Сенату США представили законопроєкти, в яких пропонується заблокувати соціальні мережі, пов’язані з Китаєм, Росією, Кубою, Північною Кореєю та Венесуелою, в тому числі соцмережу TikTok.

Про це повідомляє Engadget.

Закон має на меті закрити доступ до TikTok та інших програм, які теоретично можуть передавати дані американських користувачів репресивним урядам, цензурувати новини чи іншим чином маніпулювати громадськістю.

Співавтори законопроєкту від Республіканської партії, сенатор Марко Рубіо та конгресмен Майк Ґаллахер та демократ Палати представників Раджа Крішнамурті, вказують на зв’язки між членами керівництва ByteDance (материнська компанія TikTok) та Комуністичною партією Китаю, про які йдеться у статті The Washington Post від листопада. 

На той час 23 директори мали досвід роботи у державних медіа КНР, ще щонайменше 15 співробітників досі працювали там. 

У свою чергу в TikTok заявляють, що ці законопроекти «не сприятимуть підвищенню» національної безпеки та заперечує плани стежити за американськими користувачами або іншим чином навмисно допомагати Китаю в цьому.

Тим часом Штати Меріленд і Південна Дакота заборонили TikTok на державних пристроях через міркування безпеки. Індіана тим часом подала до суду на TikTok за нібито обман користувачів щодо доступу до даних у Китаї та порушення безпеки дітей. 

Що було раніше

Представники влади США на початку липня вимагали видалити програму TikTok з App Store та Google Play. Це пояснюють тим, що за допомогою програми відбувається витік персональних даних користувачів.

Лист із вимогами до компаній опублікував уповноважений комісар FCC Брендан Карр у Twitter.

«TikTok — це не просто ще одна відеопрограма. Це вовк у овечій шкурі. Він збирає масиви конфіденційних даних, до яких, як показують нові звіти, отримують доступ у Пекіні», — написав чиновник. Лист адресований виконавчим директорам – Тіму Куку (Apple) та Сундару Пічаї (Google). У ньому йдеться, що програми є прямою загрозою національній безпеці. Дані користувачів надсилаються на сервери до Китаю або на ті, до яких керівництво країни має доступ.

«Я пишу вам обом, тому що Apple і Google вважають себе керуючими магазинами додатків, які є безпечними і надійними місцями для пошуку та завантаження додатків. Незважаючи на це, Apple і Google переглянули та схвалили програму TikTok для розміщення у відповідних магазинах програм, пише Брендан Карр.

Він пояснює, що TikTok належить Пекінській організації ByteDance, яка підпорядковується Комуністичній партії Китаю та згідно з китайським законодавством зобов’язана виконувати вимоги КНР щодо стеження. Це суперечить політиці конфіденційності, описаній у магазинах Google та Apple.

Оскільки програми не можуть передавати отриману інформацію третім особам без згоди користувача. Тому уряд США вимагає видалити програму з App Store і Google Play…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Динамо» выиграло у «Шахтера»: видео гола

22.07.2017 - 22:37
Киевское «Динамо» наконец-то сумело собраться и выиграть у своего главного соперника на внутренней арене. «Шахтер» на своем поле (в Харькове) был бит с минимальным счетом 0:1. На 46-ой минуте Гармаш подал ...

Странное противостояние iPad и пулемёта M134 Minigun

02.12.2015
Ведущие YouTube-канала FullMag, специализирующегося на ...