У США планують заборонити TikTok

У США готують закон, який передбачає заборону в країні соціальної мережі TikTok, якщо зберігатимуться зв’язки між застосунком та китайською технологічною компанією ByteDance. Відповідний законопроєкт підтримав Комітет Палати представників Конгресу з енергетики та торгівлі, повідомляє Reuters.

Зазначається, що документ одноголосно підтримали 50 законодавців.

Законопроєкт спрямований на розрив зв’язків між TikTok та будь-якою «контрольованою Китаєм структурою», зокрема і ByteDance.

Автори документа дають компанії шість місяців на те, щоб продати соцмережу. Якщо це не буде зроблено, передбачається заборона на розповсюдження TikTok у США.

Американські законодавці сподіваються швидко вжити заходів і заявили, що Палата представників США може розглянути законопроєкт найближчими тижнями.

У компанії ByteDance відреагували на голосування.

«Це законодавство має заздалегідь визначений результат: повна заборона TikTok у Сполучених Штатах. Уряд намагається позбавити 170 мільйонів американців їхнього конституційного права на вільне самовираження. Це завдасть шкоди мільйонам компаній, позбавить артистів доступу до аудиторії та знищить засоби до існування незліченних творців по всій країні», — заявили в компанії ByteDance.

Перед голосуванням американські законодавці провели закритий секретний брифінг на тему національної безпеки та власності TikTok у Китаї.

Демократ у комітеті Френк Паллоне висловив сподівання, що закон «змусить відмовитися від TikTok, і американці зможуть продовжувати використовувати цю та інші подібні платформи без ризику».

США, Канада, Європейська комісія та Європарламент минулого тижня заборонили використання програми TikTok на всіх державних пристроях. Співробітники держустанов мають 30 днів на те, щоб видалити китайський сервіс із телефонів та комп’ютерів.

«Шпигун у вашому телефоні»

Західні уряди дедалі частіше отримують свідчення того, що китайські технологічні компанії допомагають Комуністичній партії та її спецслужбам збирати особисті дані по всьому світу за допомогою TikTok.

У США заборона використання сервісу на урядових пристроях походить від директора Адміністративно-бюджетного управління Білого дому Шаланди Янг. Для американських держслужбовців випустили повідомлення, в якому рекомендують протягом 30 днів видалити TikTok з усіх пристроїв у держструктурах, а встановлення сервісу заборонено.

Голова комитета по иностранным делам Палаты представителей США Майкл Маккол назвав TikTok «кулею-шпигуном у вашому телефоні», маючи на увазі китайську кулю-спостерігач, яку було збито біля узбережжя Південної Кароліни минулого місяця.

«Будь-хто, у кого на пристрої завантажений TikTok, надав КПК (Комуністичної партії Китаю) лазівку для доступу до своєї особистої інформації», — сказав Маккол.

Сьогодні Комітет із закордонних справ Палати представників США проголосував за партійною лінією за надання президенту Джо Байдену права повністю заборонити TikTok у Штатах. Зазначимо, що демократи виступили проти законопроекту, заявивши, що він був поспішним і вимагає належної обачності шляхом обговорення та консультацій із експертами.

Уряд Канади заявив, що рішення видалити та заблокувати TikTok у державних мобільних пристроях вжили як запобіжний захід. Як повідомили в Канадському центрі кібербезпеки, методи збору даних TikTok забезпечують значний доступ до самого телефону.

«Рішення використовувати програму або платформу соціальних медіа є особистим вибором. Однак керівництво центру кібербезпеки настійно рекомендує канадцям усвідомлювати ризики, перш ніж приймати рішення про те, чим користуватися», — йдеться у повідомленні.

Європейський парламент за Європейською комісією та Радою ЄС також заборонив використання TikTok на службових пристроях і рекомендував євродепутатам видалити додаток і зі своїх особистих телефонів. Близько восьми тисяч працівників інституту мають видалити китайський сервіс із корпоративних пристроїв до 20 березня.

«У зв’язку з використанням платформи соціальних медіа TikTok виникли побоювання щодо кібербезпеки, зокрема щодо захисту даних та збору даних третіми сторонами», — йдеться в електронному листі до євродепутатів.

Не всі проти сервісу

В свою чергу британський уряд заявив, що немає доказів необхідності заборони TikTok.

«У нас немає доказів того, що є необхідність забороняти людям використовувати TikTok», — заявила Politico державний секретар Великобританії з науки, інновацій та технологій Мішель Донелан.

«Це був би дуже, дуже прямолінійний крок, для якого знадобилася б значна доказова база», — додав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гройсман назвал Тимошенко мамой украинской коррупции и популизма: видео

14.02.2017 - 13:46
Премьер-министр Владимир Гройсман на заседании Кабмина ответил на многочисленные выпад в его адрес со стороны Тимошенко и ее однопартийцев. Он вспомнил, что Михаила Грушевского называют отцом украинской государственности, а вот ...

Появилось видео сильного пожара топливных складов под Киевом

05.06.2017
В Броварах Киевской области вспыхнул ...