У Пентагоні розповіли, коли F-16 можуть бути в Україні

Як відомо, у Хіросімі на полях саміту країн Великої сімки президент США Джо Байден чітко окреслив участь американців у коаліції винищувачів. Було заявлено про терміновий початок навчання українських пілотів і перспективи щодо надання самих літаків.

Передача Україні винищувачів F-16 може тривати в кращому випадку кілька місяців. Про це заявив міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалл, передає CNN.

Це абсолютно адекватна оцінка ситуації, бо навіть за самих найкращих обставин на навчання льотчиків знадобиться чотири місяці (такий висновок зробили досвідченні фахівці зі США, які вивчали навички і здібності двох українських пілотів).

Кендалл зазначив, що мине щонайменше «кілька місяців», перш ніж Україна зможе експлуатувати F-16. А також необхідно опрацювати низку деталей, перш ніж Військово-повітряні сили ЗСУ зможуть використати західні літаки у великій кількості.

«Ми за жодних обставин не збираємося передавати F-16 або інші західні винищувачі у значній кількості до рук ВПС України менш ніж за кілька місяців», — зазначив Кендал.

Разом з тим міністр ВПС США у спілкуванні з журналістами з Defense Writers Group звернув увагу, що це все ще відносно короткі терміни, оскільки зазвичай потрібно понад два роки, щоб навчити нового американського пілота роботі з таким літаком. Навіть курс підвищення кваліфікації для пілота F-16, який певний час не літав, може тривати до п’яти місяців.

Варто зазначити, що публічно США протягом кількох місяців стверджували, що винищувачі не стоять на першому місці у списку пріоритетів, швидко виснажать доступне фінансування для допомоги Україні замість важливіших озброєнь, таких як танки Abrams та ракети для Patriot.

Кендалл назвав раптовий поворот адміністрації американського президента Джо Байдена рішенням про те, що настав час розпочати підготовку українських військових на майбутнє.

«Україна залишиться незалежною державою. Їй буде потрібний повний набір військових можливостей для задоволення своїх вимог», — сказав він, додавши, що настав час почати думати про те, як ЗСУ можуть виглядати та що вони включатимуть в довгостроковій перспективі.

Головне, що президент і Держдеп включилися у роботу й визначили її пріоритетною.

Додамо, що на сьогодні фактично жодна країна не оголосила, що саме вона надасть ту чи іншу певну кількість літаків. Є тільки заяви про те, що Португалія і Італія не мають F-16 для надання Україні (у першої всього 27 таких літаків, а у другої на озброєнні інші). Також не варто в цьому питанні розраховувати на Німеччину. 

Великі шанси, що на чолі цього процесу будуть США і Нідерланди, а також ймовірно Данія і Бельгія. У коаліцію тако входить Британія, але вона поки не артикулювала, що має для України літаки.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Мхитаряну судья помог забить лучший гол в карьере: видео

27.12.2016 - 17:40
Бывший плеймейкер донецкого «Шахтера», выступающий ныне за английский «Манчестер Юнайтед», Генрих Мхитарян в 18-ом туре АПЛ пяткой забил гол, который по его мнению, стал лучшим в его карьере. Комбинация началась ...

Бойцы ВСУ показали, чем их обстреливают оккупанты: видео

01.06.2018
Недавно позиции 93-ей бригады подверглись ...

В Турции упал воздушный шар с туристами: видео

09.04.2017
В результате падения воздушного шара ...