Третя річниця Уряду Гройсмана: підсумки і плани

Три роки виповнилося українському Уряду, який очолює Володимир Гройсман. Цей період став багатим на реформи та інновації, дію яких відчув на собі кожен українець.

Уряду Гройсмана довелося розпочинати свою діяльність у надскладних умовах – війна, криза, втім Прем’єр-міністр та його колеги довели спроможність працювати навіть за таких обставин. «Згадайте, що було три роки тому, які були виклики. Політична та економічна нестабільність. І я тоді сказав, що вступаю на посаду Глави Уряду для капітального ремонту країни, економічного зростання. По всім напрямкам ми заклали достатньо непогану систему, основу змін», – зазначає Володимир Гройсман.

Економічні досягнення

Ще у 2015 році ВВП України у стані війни впав на 9,9%. У 2016-му цей показник вдалося збільшити на 2,3%, а у минулому році – на 3,2%. Спостерігаємо також неабиякий успіх у боротьбі з інфляцією. Якщо у 2015 році її рівень сягав 43,3%, то у 2018-му – 9,8%. Це унікальне досягнення для воюючої держави. Окрім того, МВФ відновив кредитування України, і це допоможе розрахуватися із боргами. Завдяки урядовому економічному курсу країна увійшла в пік виплат за зовнішнім боргом. Цьогоріч Україна зможе виплатити 427 заборгованих мільярдів. Володимир Гройсман наголошує, що Уряд має чіткий план скорочення боргу.

Зарплати та пенсії

Середня зарплата в Україні зросла вдвічі, а мінімальна – втричі. Середня пенсія ще у 2016 році складала 1703,43 грн., а у квітні 2019-го – 2924 грн., тобто зросла у 1,7 рази. Здійснений у березні перерахунок пенсій дозволив збільшити їх майже для 9 мільйонів українців. Ще близько 2,2 млн. пенсіонерів отримали одноразові доплати. На початку 2018-2019 років здійснювався перерахунок військовим пенсіонерам, а підвищення пенсійних виплат, які залежать від прожиткового мінімуму, відбувалося щороку двічі на рік. Стосовно зарплат – три роки тому мінімалка складала в еквіваленті — 53 долари, наразі – вже понад 150 доларів.  За прогнозом Міністерства фінансів, середньомісячна зарплата працівників у 2109 році становитиме 10 129 грн.

Реформи

Уряд Гройсмана асоціюється у більшості українців з активною реформаторською діяльністю. Зупинимося на тих реформах, що найбільше “сколихнули” систему. У рамках медичної реформи працює програма “Доступні ліки”. Нею користується близько 7 мільйонів людей, які мають хронічні захворювання. Необхідні препарати вони можуть отримати безкоштовно або за пільговою ціною. Внаслідок нової системи фінансування, зарплати сімейних лікарів зросли у 3-5 разів.

Видатки бюджету на освіту у 2019 році сягнуть 247,2 мільярди гривень, що на 15% більше, ніж минулого року. Уряд вважає, що збільшення зарплат для освітян посприяє якісному реформуванню освіти. У 2019 році їх ріст складе 9%, при тому, що зарплати вчителів вже збільшилися на 85%. Водночас урядовці виокремлюють питання щодо створення сучасного освітнього простору для першачків – на це виділяють 950 мільйонів. Міністр освіти та науки Лілія Гриневич називає ключовою реформою міністерства ініціативу “Нова українська школа”.

Реформа децентралізації наділила громади ширшими повноваженнями і дозволила збільшити місцеві бюджети з 68,6 мільярдів у 2014 році до 234 мільярдів у 2018. Наразі в Україні створено близько 900 ОТГ. «Ресурс бюджету розвитку збільшився у 5,5 разів – з 175 млн. до майже 1 млрд. грн. Ці кошти ми змогли направити на розвиток різних галузей життєдіяльності міста», – каже голова Вінницької міської об’єднаної громади Сергій Моргунов.

Суттєві зрушення є і у дорожній галузі. Лише у 2018 році на ремонт доріг в Україні виділили 46 млрд. грн. У 2019 – 55 млрд. Вже відремонтовано 6800 км  доріг, і процес триває.

Ні – популізму, так – діям

Враховуючи виконану роботу та плани Уряду на найближче майбутнє, робимо висновок, що Кабмін не підтримує імідж завдяки популізму. Запроваджено стратегію “ми починаємо жити за свої кошти”, бюджети готуються за принципами збалансованості та своєчасності впродовж усіх трьох років діяльності Уряду Гройсмана. До того ж, Прем’єр вміє працювати із парламентом: Верховна Рада підтримує урядові ініціативи, зокрема, пенсійну реформу, закон про приватизацію тощо.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Саакашвили и журналистка, которая о-о-очень хочет задать ему вопрос (видео)

13.11.2015 - 16:39
Вчера, 12 ноября Винницу посетил Михаил Саакашвили. Он поговорил о курсе Украины, реформах, низкой явке людей на выборы и призвал не отсиживаться по домам, а прийти 15 ноября на избирательные ...

В России угрожают захватить Беларусь: видео

21.12.2016
После достаточно скандального заявления ведущего ...