США попросили Україну припинити удари по російським НПЗ, – FT

США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, бо удари безпілотників по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) нібито можуть призвести до зростання світових цін на нафту.

Про це заявило британське видання Financial Times із посиланням на неназвані джерела в п’ятницю. При цьому в США цю інформацію офіційно фактично спростовують — у Раді нацбезпеки заявили, що не «не заохочують та не уможливлюють» українські удари по цілях на території Росії. Від влади в Києві коментар FT не отримали.

«Неодноразові попередження з Вашингтона були адресовані високопоставленим чиновникам Служби державної безпеки України (СБУ) та її управлінню військової розвідки, відомої як ГУР», — переконує ЗМІ.

Ціни на нафту в 2024 році зросли приблизно на 15% — до 85 доларів за барель, що призвело до зростання цін на пальне якраз у той момент, коли президент США Джо Байден розпочинає свою кампанію з переобрання.

«Ніщо не лякає чинного американського президента більше, ніж зростання цін на пальне в рік виборів», — заявив президент консалтингової Rapidan Energy, колишній радник Білого дому з енергетики Боб МакНеллі.

Вашингтон також занепокоєний тим, що якщо Україна продовжить завдавати ударів по російських об’єктах, розташованих за сотні миль від кордону, Росія нібито може завдати удару по енергетичній інфраструктурі, на яку спирається Захід, йдеться в публікації. Мова про трубопровід КТК, яким нафта з Казахстану через Росію надходить на світовий ринок.

Західні компанії, включно з ExxonMobil і Chevron, використовують трубопровід, який Москва ненадовго закрила у 2022 році.

Нагадаємо, що за даними ЗМІ, з початку року атаковано 13 російських НПЗ. Значно пошкоджено вісім об’єктів.

Загальна встановлена потужність атакованих заводів — 178 млн т на рік, але значних пошкоджень зазнали лише вісім НПЗ сукупною встановленою потужністю 83 млн т на рік. Якщо ж враховувати лише достовірно пошкоджені установки первинної переробки нафти, то кампанія повітряних ударів торкнулася поки що лише 46 млн т на рік потужностей переробки, що відповідає 14% від усієї потужності НПЗ та 17% від переробленої у 2023 році нафти.

У ніч на 17 березня пожежа після удару дронів сталася в місті Слов’янськ-на-Кубані в Краснодарському краї. Днем раніше, 16 березня, у Самарській області РФ дрони атакували два НПЗ, 15 березня три БПЛА атакували нафтозавод у Калузькій області РФ: пошкоджено обладнання.

Вранці 13 березня щонайменше три ударні безпілотні літальні апарати літакового типу з «мопедними» двигунами розбили нафтопереробний завод в Рязані. Подію дуже гарно зафільмували місцеві жителі та водії пустих автоцистерн в черзі біля заводу. Особливо, що стосується другого і третього влучання. Видно, як на фоні сильної пожежі однієї установки з перегонки нафти після першого удару в небі по черзі пролітають дрони, зовні подібні до класичних «Байрактарів», і врізаються у ще одну установку та якийсь невідомий нам об’єкт з послідуючими вибухами.

Тим часом, «Лукойл» офіційно заявив, що після нещодавньої атаки на НПЗ під Нижнім Новгородом його виробництво впало вдвічі. Швидше за все, це оптимістично завищена цифра, щоб не нагнітати паніку серед покупців пального.

Сьогодні росіяни здійснили наймасштабнішу атаку по енергетиці України. Ракетної атаки зазнав ДніпроГЕС.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Обрушение завода в Горловке: появилось видео

28.01.2019 - 16:40
Ранее «РЕАЛ» сообщал, что сегодня в Горловке под тяжестью снега обрушился потолок и стены ремонтно-механического цеха местного машиностроительного завода. Это самый масштабный инцидент в череде уже двухнедельного «крышепада» в ЛДНР ...

Бесстрашный кот утихомирил крокодила (видео)

06.11.2015
Крокодилу крупно повезло. Кот, по ...