AstraZeneca відкликає свою вакцину проти COVID-19 у всьому світі

Британо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca відкликає свою вакцину проти COVID-19 у всьому світі через «надлишок доступних вдосконалених вакцин» з моменту початку пандемії. Про це пише Reuters в середу, 8 травня.

Виробник також повідомив, що припинить реєстрацію вакцини Vaxzevria в Європі.

«Оскільки з того часу розроблено кілька варіантів вакцин проти COVID-19, з’явився надлишок доступних сучасних вакцин», — заявили в компанії.

В AstraZeneca зазначили, що це призвело до зниження попиту на вакцину Vaxzevria, яка більше не виробляється і не постачається.

Раніше AstraZeneca визнала, що її вакцина може викликати побічні ефекти, зокрема утворення тромбів і низький рівень тромбоцитів у крові.

Нагадаємо, перші випадки нового коронавірусу були виявлені в Китаї у грудні 2019 року, вірус швидко поширився по світу. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила про пандемію COVID-19. За останніми даними, кількість людей, які заразилися коронавірусом у світі, перевищила 765 мільйонів людей.

На початку травня 2023 року ВООЗ заявила, що COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією в глобальному масштабі, при цьому загроза коронавірусу залишається.

Напередодні стало відомо, що група британських та американських вчених з Кембриджського й Оксфордського університетів та Каліфорнійського технологічного інституту розробила універсальну вакцину від усіх штамів коронавірусу.

«Її виготовили шляхом приєднання нешкідливих білків різних коронавірусів до крихітних наночастинок, які вводять в організм, щоб підготувати його захисні засоби до боротьби з вірусами. Вакцина «навчає» імунну систему розпізнавати та атакувати білки, спільні для багатьох типів коронавірусу. Це робить її ефективною не лише проти відомих штамів, але й проти нових, про які людство ще не знає», — пояснили учені. 

За їх словами, мета такої розробки — «створити протидію ще до початку пандемії».

Тестування інʼєкції на мишах було позитивним. Якщо новинка підійде для людей, її використовуватимуть як бустерну дозу проти COVID-19.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

В Израиле на нефтеперерабатывающем заводе прогремел взрыв: видео

25.12.2016 - 20:41
На нефтеперерабатывающем заводе в израильской Хайфе произошел мощный взрыв. Клубы дыма поднялись над емкостью с топливом. Для ликвидации возгорания власти направили практически все экипажи спасателей. Как пишет Jerusalem Post, это ...

ВСУ отбили мощный штурм оккупантов и нанесли врагу урон: видео

13.06.2018
Пресс-центр Объединенных сил заявил, что ...

Появилось видео испытания новейшей ракеты Смерч

29.05.2017
Советник президента Юрий Бирюков у ...

У дома Луценко вспыхнули разборки: видео

09.12.2017
Как мы уже сообщали, сегодня ...