Росія не може одержати гроші за нафту через санкції
Прорахований тиск американців досягає мети. Російські нафтові компанії стикаються із затримками в оплаті сирої нафти та палива. Причина — банки в Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах стають обережнішими через вторинні санкції США. Про це повідомляє Reuters.
Затримки платежів скорочують доходи Кремля і роблять їх нестабільними, дозволяючи Вашингтону досягти подвійної мети — зірвати надходження грошей до Кремля, щоб покарати його за війну проти України та не перериваючи глобальних енергетичних потоків.
Протягом останніх кількох тижнів банки в Китаї, ОАЕ та Туреччині посилили свої вимоги стосовно дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви. Банки почали просити своїх клієнтів надати письмові гарантії того, що жодна фізична чи юридична особа зі списку SDN США (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді і не є бенефіціаром платежу.
В ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) та Ісламський банк Дубая (DIB) заблокували кілька рахунків, пов’язаних із торгівлею російськими товарами.
Банк Mashreq в ОАЕ, турецькі Ziraat і Vakifbank, а також китайські банки ICBC і Bank of China все ще обробляють платежі, проте на їхню обробку витрачаються тижні або місяці.
Нагадаємо, велечезні проблеми у росіян і з реалізацією газу.
Експорт газу до Китаю замінив Росії лише 11% втраченого європейського ринку. Про це 30 січня розгорнуто писало видання The Moscow Times з посиланням на дані Центробанку РФ.
«Минулого року обсяг поставок газу з Росії до КНР газопроводом Сила Сибіру збільшився до 23 млрд куб м, або у 1,5 рази, при цьому зростання поставок до КНР на 7 млрд куб м лише частково компенсувало їх зменшення з Росії трубопроводами в Європу на 38 млрд куб м, до 30 млрд куб м 2023 р.», – йшлося у повідомленні.
У довоєнному 2021 році Газпром експортував 185 млрд куб м газу. З них приблизно 10 млрд – до Китаю, а основний обсяг прямував до Європи – 145 млрд куб. м. Результатом саморуйнівної газової війни стало зниження постачань до Європи на 115 млрд куб м, з яких Китай замістив лише 13 млрд. Втім, ці поставки й так зросли б разом із плановим збільшенням потужності Сили Сибіру.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)