Росія не може одержати гроші за нафту через санкції

Прорахований тиск американців досягає мети. Російські нафтові компанії стикаються із затримками в оплаті сирої нафти та палива. Причина — банки в Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах стають обережнішими через вторинні санкції США. Про це повідомляє Reuters.

Затримки платежів скорочують доходи Кремля і роблять їх нестабільними, дозволяючи Вашингтону досягти подвійної мети — зірвати надходження грошей до Кремля, щоб покарати його за війну проти України та не перериваючи глобальних енергетичних потоків.

Протягом останніх кількох тижнів банки в Китаї, ОАЕ та Туреччині посилили свої вимоги стосовно дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви. Банки почали просити своїх клієнтів надати письмові гарантії того, що жодна фізична чи юридична особа зі списку SDN США (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді і не є бенефіціаром платежу.

В ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) та Ісламський банк Дубая (DIB) заблокували кілька рахунків, пов’язаних із торгівлею російськими товарами.

Банк Mashreq в ОАЕ, турецькі Ziraat і Vakifbank, а також китайські банки ICBC і Bank of China все ще обробляють платежі, проте на їхню обробку витрачаються тижні або місяці.

Нагадаємо, велечезні проблеми у росіян і з реалізацією газу.

Експорт газу до Китаю замінив Росії лише 11% втраченого європейського ринку. Про це 30 січня розгорнуто писало видання The Moscow Times з посиланням на дані Центробанку РФ.

«Минулого року обсяг поставок газу з Росії до КНР газопроводом Сила Сибіру збільшився до 23 млрд куб м, або у 1,5 рази, при цьому зростання поставок до КНР на 7 млрд куб м лише частково компенсувало їх зменшення з Росії трубопроводами в Європу на 38 млрд куб м, до 30 млрд куб м 2023 р.», – йшлося у повідомленні.

У довоєнному 2021 році Газпром експортував 185 млрд куб м газу. З них приблизно 10 млрд – до Китаю, а основний обсяг прямував до Європи – 145 млрд куб. м. Результатом саморуйнівної газової війни стало зниження постачань до Європи на 115 млрд куб м, з яких Китай замістив лише 13 млрд. Втім, ці поставки й так зросли б разом із плановим збільшенням потужності Сили Сибіру.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как начать прикорм младенцев

01.09.2016 - 19:29
Правильное введение прикорма в рацион малыша является залогом его крепкого здоровья. Но часто родители сами провоцируют аллергии и прочие проблемы, желая накормить малыше чем-то полезным. В каком возрасте, а также ...

В США с беспилотника сделали видео замерзшего Атлантического океана

08.01.2018
Житель Массачусетса Райан Кэнди опубликовал ...

ID-картка замість паспорта

12.08.2016
З 1-го жовтня паспорти у ...