Прогнози ходу війни України з РФ від Foreign Policy

До другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну видання попросило впливових аналітиків спрогнозувати, що відбуватиметься у війні далі.

На порозі третього року війни Росії проти України західні аналітики зробили прогнози подальшого ходу бойових дій.

 
Продовження патової ситуації
 
Анжела Стент — американський експерт із зовнішньої політики, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса та автор книги Putin’s World: Росія констатує, що зараз «жодна зі сторін не виграє і не програє», і прогнозує продовження поточної патової ситуації .
 
Якщо Конгрес не схвалить допомогу Україні і якщо уряд США не прискорить постачання передової зброї, то перспективи щодо спроможності України дати відсіч Росії у 2024 році будуть набагато похмурішими — особливо на тлі постачання зброї з Ірану та КНДР до Росії, зазначає експерт.
 
Стент також вважає, що у 2024 році мало шансів на переговори про припинення війни, і жодна із сторін не зможе досягти вирішальної перемоги. Кремль чітко дав зрозуміти, що він не зацікавлений у переговорах, якщо вони не призведуть до фактичної капітуляції України та втрати нею захоплених територій. Росія також прагне зміни української влади. «Жоден український лідер ніколи не погодиться на такі умови», — констатує Анжела Стент.
 
Слабкість Заходу
 
Крісті Райк – заступник директора Міжнародного центру оборони та безпеки (Естонія) зазначає, що західні дебати про Росію продовжують свідчити про відсутність на Заході стратегічної ясності та рішучості. «Поразки Росії настільки бояться, що багато хто на Заході хотів би отримати обидва варіанти: ні Росія, ні Україна не повинні перемогти», — дорікає Райк західних союзників України. Тоді як для Росії такі коливання фактично запрошують продовжувати бойові дії до перемоги, адже Путін неодноразово давав зрозуміти, що час на його боці.
 
«Якщо Європа провалить цей іспит, Москва наважиться, щоб піти далі у відновленні своєї сфери впливу та у підриві свого головного ворога, яким, як вона чітко заявила, є НАТО», — попереджає естонський аналітик.
 
За його словами, зараз на кін поставлено дуже багато як для США, так і для Європи. Поразка України, швидше за все, завдала б більшої шкоди довірі до Вашингтона в усьому світі, ніж хаотичний вихід США з Афганістану. «Це означало б програш у конфлікті, який цілком можна було виграти, проте Вашингтон не обрав можливість виграти або не наважився на неї», — зазначає Райк.
 
За підрахунками Міністерства оборони Естонії, західним країнам було б достатньо інвестувати лише 0,25% свого ВВП у військову допомогу Україні, щоб країна могла продовжити оборону у 2024 році та підготуватися до нового контрнаступу у 2025 році.
 
Новий світовий розкол
 
Йо Інге Беккеволд — колишній норвезький дипломат, старший науковий співробітник Норвезького інституту оборонних досліджень, фахівець з Китаю, констатує, що у 2024 році світ став значно ближчим до біполярного глобального розколу на зразок холодної війни, ніж два роки тому. Йдеться про розкол між Сполученими Штатами та їхніми союзниками з одного боку та новою китайсько-російською віссю — з іншого.
 
Беккеволд звертає особливу увагу на те, що на тлі агресії РФ зростає націоналізм, популізм та поляризація у Сполучених Штатах та низці європейських країн, що є додатковим небезпечним фактором. Якщо під час американо-радянської холодної війни Вашингтон міг використати розбіжності між Пекіном та Москвою, то сьогодні Пекін та Москва, навпаки, мають сильніші позиції, щоб використати розбіжності всередині західного блоку.
 
Україна в НАТО
 
Андерс Фог Расмуссен — колишній генеральний секретар НАТО, називає небезпечним наративом у західних дебатах думку про те, що війна зайшла в глухий кут, а Україна близька до межі своїх можливостей на полі бою. “Ця оцінка помилкова – засоби досягнення української перемоги Захід міцно тримає у власних руках. Але лідери в Європі та Сполучених Штатах мають продемонструвати політичну мужність, щоб це сталося”, — зазначає він.
 
Расмуссен нагадує, що перемога Києва ґрунтується на двох принципах: по-перше, забезпечити Україні все необхідне для перемоги над РФ на полі бою; по-друге, розробити життєздатний план безпечної та успішної України на час після війни.
 
2024 має стати роком, коли союзники України викладуть чіткий план щодо майбутнього країни. Він має базуватись на трьох основах: довгострокових гарантіях безпеки, вступі до Європейського Союзу та членстві України в НАТО, упевнений експерт.
 
Андерс Фог Расмуссен додає, що зрештою лише членство в НАТО залишається єдиним надійним шляхом, щоб гарантувати довгострокову безпеку України.
 
Санкції запрацюють
 
Вплив санкцій на російський бізнес стає дедалі помітнішим і збільшиться у 2024 році, особливо в секторах, які були позбавлені західного обладнання, таких як авіакосмічна промисловість та енергетика. «Санкції — це марафон, а не спринт», — зазначає Агата Демаре, оглядач Foreign Policy, тому їх кумулятивний вплив буде все сильнішим, підкреслюючи той факт, що навіть китайське обладнання не може повністю задовольнити високотехнологічні потреби Росії.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Лавров упал на сцене: видео

15.03.2018 - 17:08
На фоне того, какой сейчас прессинг оказывает Запад на Россию, ведущую агрессию по отношению ко всему миру, не мудрено чувствовать себя неловко. Вот и министр иностранных дел РФ Сергей Лавров ...

Подрались нардепы от «Батькивщины» и БПП, видео

15.03.2018
В студии 5-го телеканала вспыхнул ...

Террорист ДНР выложил в Сеть видео обстрела Авдеевки из «Градов»

06.02.2017
То, что российско-террористические формирования начиная ...

Появилось полное видео задержания Саакашвили

13.02.2018
На странице в Фейсбук Михаила ...