Помер відомий політик і науковець Ігор Юхновський

Йому йшов 99-й рік… Пішов з життя Ігор Юхновський — перший віцепрем’єр-міністр України (1992-1993 рр.), фізик-теоретик, народний депутат чотирьох скликань, співзасновник Інституту національної пам’яті, Герой України.

Про це у вівторок, 26 березня  повідомив львівський міський голова Андрій Садовий.

«Відійшов до вічності Ігор Рафаїлович Юхновський. Світла, добра, мудра людина. Почесний громадянин Львова. Творець України. Обличчя Незалежності. Про прощання та похорон повідомимо згодом», — йдеться в повідомленні.

Додамо, що Ігор Юхновський був, доктором фізико-математичних наук, професором, академіком НАН України. Він створив Львівську наукову школу статистичної фізики, відділ статистичної теорії конденсованих станів Інституту теоретичної фізики АН УРСР, на основі якого в 1990 році створено Інститут фізики конденсованих систем НАН України.

Ігор Юхновський — автор близько 500 наукових статей, 7 монографій та підручників.

Громадське повідомляє, що саме йому належить ідея референдуму 1 грудня 1991 року, який закріпив незалежність України.

У політиці Юхновський також відомий тим, що не тільки був народним депутатом України чотирьох скликань, а й у парламенті очолював опозицію як голова Народної Ради, у 1991 році був кандидатом у президенти України, з жовтня 1992 до 1993 року працював на посаді першого віцепрем’єр-міністра України.

Після важкої хвороби помер відомий український політик Геннадій Москаль. Йому було 73 роки. Сумну новину повідомив народний депутат Микола Княжицький у Facebook в неділю, 17 березня. Генерал-лейтенант міліції, кандидат юридичних наук, доцент, народний депутат України VI і VII скликань від партій Наша Україна – Народна самооборона та ВО Батьківщина. Із 5 березня по 15 липня 2015 року був керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Із 15 липня 2015 по 11 червня 2019 року обіймав посаду голови Закарпатської ОДА.

Нещодавно, а саме 21 лютого, у віці 86 років пішов із життя борець за незалежність України, в’язень радянських таборів та дисидент Степан Хмара… 1980 року КДБ заарештував Хмару і засудив до 7 років ув’язнення у таборах суворого режиму та 5 років заслання за «українську націоналістичну діяльність». Повернувся в Україну він у 1987, став одним із керівників Української Гельсінської групи – політоппозиції комуністичному режиму. Мав звання Героя України… У вересні 2023 року його госпіталізували у клініку у Відні через болі в спині, проте, незважаючи на свій стан здоров’я, він продовжував вести активну громадську діяльність.

5 січня помер український політик і колишній голова Верховної Ради (1998-2000) Олександр Ткаченко, якому йшов 85-й рік. Він був учасником опозиційної президентові Кучмі «Канівської четвірки» і автор фрази «я не перший, але й не другий». Так він відповів на питання хто в Україні головніший: президент чи голова парламенту? Головою ВР Олександра Ткаченка обрали з 18-го разу. Тоді парламент 3 місяці не міг визначитися з очільником. Так у медіа з’явився термін «спікеріада».

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Лондоне полиция задержала устроившего дебош в грузинском посольстве Грэма Филипса: видео

08.08.2018 - 12:12
Называющий себя журналистом. а по сути работающий в интересах Кремля британец Грэм Филипс устроил очередной дебош. На сей раз в Лондоне — в здании посольства Грузии. Он ворвался туда на ...