Як робиться розчинна кава

Хочете придбати якісну розчинну каву? В більшості людей, кожний ранок починається зі смачної та ароматної кави. І це не дивно, адже кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі! Цим напоєм смакують у різному вигляді: зерновому, меленому, капсульованому та розчинному. Саме останній вид кави, за багато років існування, набув величезну кількість шанувальників та поціновувачів. Водночас розчинна кава набула й досить цікаву репутацію, її вважають не натуральною чи навіть називають низькопробним продуктом. Не дивлячись на це, продукція стає тільки популярнішою та має неабиякий попит. 

Кожна кава розчинна вона чи ні, має свої переваги та особливості. Але саме розчинну каву не потрібно заварювати чи додатково обробляти. Достатньо залити окропом і зачекати близько хвилинки. До того ж вона коштує набагато дешевше за інші види кави, саме тому обсяги виробництва та продажу так стрімко зростають. Але як виготовляється даний продукт? Чи можна його вживати щодня? Відповіді на ці та інші запитання ми дамо в цій статті. Але для початку пропонуємо невеликий екскурс в історію появи розчинної кави.

Розчинна кава

 

Історія появи розчинної кави

Як зазвичай буває із відкриттям великих винаходів, не можна точно назвати день та час їхньої появи. Однак, вважається, що виробництво розчинної кави почалось ще у 17 столітті, а точніше 1771 році. Тоді каву швидкого приготування іменували як “Кавова суміш”, а от безпосередньо технологію виробництва налагодив Джордж Констант Вашингтон. Бельгійський вчений дуже зацікавився цією методикою та переїхавши у США вже у 1910 році випустив першу лінійку швидко розчинного напою під назвою «Red E Coffee». Це був справжній прорив! Було відкрито великомасштабне виробництво, а напій завойовував серця багатьох кавоманів. 

Наступний етап популярності прийшов під час Першої Світової війни. Солдатам, тобто воїнам, потрібен був напій, який не потрібно довго готувати, а навпаки – потрібно було швидко відновити запас енергії та поповнити сили. На поміч прийшла розчинна кава. Процес приготування максимально швидкий, крім того, маленькі стіки було не важко носити з собою. Звичайно, що повернувшись з війни, солдати відкрили цей інноваційний продукт своїм сім’ям, та згодом розчинна кава стала невід’ємною частиною сніданків.

Методи виробництва

Виробництво всіх видів кави, зернової, меленої чи швидкорозчинної, починається зі спільного етапу – кавові зерна збирають, очищають, сортують та звичайно ж обсмажують. Далі відбуваються декілька важливих кроків:

  1. Сировину подрібнюють на досить великі шматочки.
  2. Далі завантажують у величезні резервуари, такі собі “кавоварки” та виварюють під сильним напором води. Таким чином виходить концентрат у вигляді тягучої гущі.
  3. Згодом, виробники приступають до ще більш цікавого процесу, завдяки якому гуща перетворюється в суху та ароматну швидкорозчинну каву.

Щоб правильно зробити всі процеси використовують декілька популярних методів, завдяки яким ми отримуємо різні види розчинної кави:

  • Порошкова. Для виготовлення використовують сушку, або випарювання за допомогою сильного потоку гарячого повітря та вакууму. Головним недоліком є те, що під час повторного впливу високих температур втрачаються й руйнуються смакові та ароматичні властивості. На виході споживач отримує розсипчастий порошок світло-коричневого відтінку. Цей вид кави є найдешевшим.
  • Гранульована. Перший етап ідентичний попередньому. Тобто подрібнені зернятка підсушуються за тією ж технологією – spray dried. Різниця лише в зовнішньому вигляді готового продукту. Завдяки додатковому зволоженню парою, формуються гарні гранулки.
  • Сублімована. Найкращий та найдорожчий вид розчинної кави. Він є найпопулярнішим та, як не дивно, має великий попит, навіть серед гурманів. Кавові зерна перемелюють до стану, схожого на пил та піддають замороженню разом з водою. Далі, завдяки спеціальній технології, видаляється зайва волога, а висушені кавові шматочки повторно перемелюються та відправляються у сушку з вакуумом. Саме на останньому етапі утворюються гранулки сублімованої кави.

Також особливу популярність набирає сучасна технологія, яка допомагає перетворити мелену каву в розчинну. Завдяки цьому новітньому методу, зберігаються корисні властивості свіжозмеленої кави, неповторний смак та аромат. 

Розчинна кава

Переваги та недоліки розчинної кави

Світові бренди намагаючись догодити якомога більшій кількості покупців, почали виготовляти швидкорозчинну продукцію Сьогодні на полицях магазинів можна зустріти розчинну каву від таких відомих брендів, як Movenpick, Bushido, Dallmayr, Davidoff, Idee Caffe, Mr.Rich, Eilles та багато інших. Все ж, щоб споживач був максимально задоволений, недостатньо просто виробляти дешеву розчинну каву. Саме тому асортимент стає все більш різноманітним, а продукція якіснішою. 

Як і кожний продукт, розчинна кава має свої недоліки та переваги. Розглянемо деякі з них.

Переваги

Корисні властивості розчинної кави:

  • Добре бадьорить, додає енергії та знімає втому.
  • Підвищує працездатність.
  • Допомагає втамувати або зменшити відчуття голоду.
  • Позитивно впливає на розумові здібності та концентрацію уваги.
  • Борючись з вільними радикалами, запобігає передчасному старінню клітин.
  • Зміцнює імунітет.

Також у розчинній каві міститься багато антиоксидантів, навіть більше ніж у зерновій. Регулярне та помірне вживання продукту не тільки позитивно впливає на роботу мозку, але й знижує ймовірність розвитку таких захворювань, як Альцгеймера та Паркінсона.

Недоліки

Шкідливі властивості:

  • Не радиться вживати в пізній час, адже може викликати проблеми зі сном.
  • При неконтрольованому та надмірному споживанні, може з’явитися тахікардія.
  • Особливо обережним потрібно бути тим, у кого є проблеми із серцево-судинною системою.

Також, на жаль, головним недоліком продукту є його хімічний склад. При обсмажуванні зерен утворюється потенційно шкідлива речовина акриламід, якої в розчинній каві майже у два рази більше, ніж в звичайній зерновій каві, однак у допустимих межах.

Кава

Розчинна кава заслуговує на особливе визнання, адже це прекрасна альтернатива для тих то хоче скоротити споживання кофеїну. Також її легко та швидко готувати, та не потрібно купувати додаткові пристосування, достатньо улюбленої чашки та трішки окропу. Вона прекрасно виручає в дорозі, в подорожі, або коли раптово завітали гості, а час зовсім обмежений. До того ж виробники пропонують посмакувати кавою з різними смаковими добавками, у вигляді ванілі, горіху, гіркого шоколаду та інших, аби повною мірою насолодити всі ваші смакові рецептори.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Луценко вышел к протестующим возле его дома: появилось видео

25.02.2018 - 23:03
Сторонники Саакашвили продолжили свою акцию у дома генпрокурора. В воскресенье Луценко подошел к ним, чтобы пообщаться. По сути диалога не вышло. Ответы Луценко на общие претензии собравшихся услышаны не были. ...

Знаменитый снайпер ВСУ ликвидировал «ихтамнета»: видео

06.01.2018
Советник президента Юрий Бирюков показал ...

Захарченко заявил, что захватит Киев и вернет в Крым скифское золото: видео

16.12.2016
Предводитель ДНР Захарченко, видимо, окрыленный ...