ГУР розповіло, скільки ворожої техніки вполював супутник від Притули

Космічний супутник ICEYE, придбаний завдяки пожертвам українців, за п’ять місяців експлуатації допоміг виявити та знищити тисячі одиниць російської техніки. Про це 9 березня повідомила прес-служба Головного управління розвідки Міноборони.

Зазначається, що військова розвідка почала використовувати «народний супутник» із 24 вересня 2022 року.

«За п’ять місяців використання ICEYE співробітники ГУР МО України провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів держави-агресора на тимчасово окупованих та інших територіях, які мають інтерес для Збройних сил України», — уточнили в управлінні.

Космічний апарат дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російської окупаційної армії, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:

  • 45 літаків;
  • 27 вертольотів;
  • 6 ОТРК Іскандер;
  • 36 ЗРК С-300;
  • 12 ЗРК Панцир С1;
  • 11 радіолокаційних станцій;
  • 10 понтонних переправ.

«Завдяки можливостям ICEYE значну частину цього переліку знищено і відображено в щоденних зведеннях Генерального штабу ЗСУ», — додали в розвідці.

Супутник ICEYE, який купив для України фонд Сергія Притули, пролітає над країною двічі на добу. Один знімок може охоплювати територію до 225 квадратних кілометрів. Про це повідомляла компанія EOS Data Analytics, засновником якої є бізнесмен Макс Поляков, залучений до підготовки укладення угоди.

Роздільна здатність приладів супутника становить 0,5-1 метр на піксель залежно від площі охоплення знімка. Один знімок може охопити площу до 225 квадратних кілометрів – це можна порівняти з сукупною площею київського лівобережжя.

Супутник працює на сонячно-синхронній орбіті. За добу він здійснює 15 обертів навколо Землі і рухається зі швидкістю 7,5 км за секунду. Супутник знаходиться на висоті 500-600 км. над поверхнею Землі. Завдяки придбанню супутника ICEYE Україна отримує фото з моменту фотографування за кілька годин.

Нагадаємо, що за гроші, які українці збирали на Байрактари, волонтер Сергій Прітула купив супутник, так як БПЛА турецька компанія надала безкоштовно. За його словами, були переговори з Міністерством оборони України, після було прийнято рішення придбати супутник.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Дании взорванная башня упала на библиотеку: видео

07.04.2018 - 22:28
Вчера в Дании в городе Вордингборг с помощью направленного взрыва сносили старую силосную башню. В результате сноса взрывотехники что-то не рассчитали и башня рухнула в противоположную сторону, где стояла новенькая библиотека. ...

«Динамо» проиграло «Черноморцу»: видео голов

15.10.2017
У киевского «Динамо» продолжается черная ...

Курьезная авария двух мотоциклов на гоночной трассе (видео)

30.09.2015
Курьезная авария произошла на гоночной ...