Готуються зміни до мобілізації: нардеп навела перелік

У Верховній Раді готується до реєстрації великий законопроєкт зі змінами щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Про це повідомила народний депутат від Слуги народу Мар’яна Безугла у Facebook в понеділок, 20 листопада.

Поточний перелік основних змін (з урахуванням включених попередніх інціатив у Верховній Раді України):

  1. Нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися).
  2. Нові обов’язки для військовозобов’язаних щодо:
  • обов’язкового проходження медичного огляду та лікування згідно з рішеннями ВЛК;
  • наявності при собі військово-облікових документів, які пред’являти за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП.

Також у законопроєкті прописано нові підстави для звільнення:

  • за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;
  • у зв’язку із звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон);
  • у зв’язку з достроковим розірванням контракту для курсантів жіночої статі;
  • у зв’язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
  • у зв’язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.

Право на відстрочку від призову на військову службу нададуть педагогічним працівникам закладів фахової передвищої освіти.

Водночас право на проходження військової служби нададуть особам з інвалідністю (за їхнім бажанням), попри наявність підстав для відстрочки від призову під час мобілізації.

«Зменшується коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або яка потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення, та усунення можливості ухилення від призову під час мобілізації шляхом оформлення фіктивного догляду за особами, які його потребують», – зазначила Безугла.

Також змінюється порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту.

Розширюється перелік осіб, які беруться на військовий облік, зокрема:

  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема із звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (середнього начальницького) складу або, які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

У законопроєкті, зокрема, узгодять й інші питання, пов’язані із мобілізацією, військовим обліком, проходженням військової служби.

Скасовується заборона на надання відомостей про реєстрацію місця проживання чи перебування призовниками, військовозобов’язаними та резервістами при укладанні трудового договору;

  • уточнюються обов’язки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо мобілізації, а саме здійснювати та забезпечувати оповіщення та прибуття громадян до ТЦК та СП;
  • уточнюється порядок прибуття військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК та СП під час мобілізації, зокрема, на підставі спільного розпорядження керівника місцевої державної адміністрації (військової, військово-цивільної) та керівника ТЦК та СП або розпорядження керівника ТЦК та СП;
  • надаються повноваження Кабінету міністрів України затверджувати Порядок організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період на заміну внутрішнім директивним документам Збройних Сил України;
  • уточнюється порядок присвоєння військового звання «рекрут»;
  • запроваджується окремий військовий облік військовозобов’язаних та резервістів розвідувального органу Міністерства оборони України та надається право цьому органу призивати на військову службу по мобілізації військовозобов’язаних та резервістів, які проходили військову службу у розвідувальному органі.

Нагадаємо, 9 листопада в Україні продовжили загальну мобілізацію та воєнний стан до 14 лютого 2024 року. Президент Володимир Зеленський підписав відповідні закони.

А три тижні тому Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний  заявив, що Україна повинна розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання чи мобілізацію. Про це він написав у колонці для The Economist.

За словами Залужного, через недостатню кількість призовників, наразі немає можливості просто звільнити солдатів, які перебувають на фронті. Крім того, Росія може завдати удару по тренувальних центрах.

Головнокомандувач ЗСУ також наголосив, що в Україні досі є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов’язків.

«Ми намагаємося виправити ці проблеми. Ми запроваджуємо єдиний реєстр призовників, і ми повинні розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію», — зазначив він.

Залужний додав, що в Україні буде запроваджено «бойове стажування», яке передбачатиме направлення нещодавно мобілізованих та навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для їх підготовки.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Крестный ход в Киеве: появилось видео задержания членов «Братства»

27.07.2018 - 16:28
В Киеве во время Крестного хода верующих УПЦ МП полиция задержала двоих человек, которые, как вскоре выяснилось входят в организацию «Братство». Лидер «Братства» Дмитрий Корчинский выложил видео задержания. По его ...

Появилось видео лучших в мире новогодних салютов 2018

01.01.2018
Мир ярко и празднично встречает ...

В вашингтонской кофейне ввели пикантный дресс-код: фото, видео

21.03.2017
Даже удивительно, что кафе, магазины, ...