Експорт агропродукції до ЄС впав до 1 млн тонн
Експорт української сільгосппродукції до ЄС впав до рівня до 2022 року і становить менше 1 млн тонн на місяць, а торік у вересні перевищував 4 млн тонн. Про це міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства, пише пресслужба Мінагрополітики.
Міністр зазначив, що майже рік Україна не може експортувати в сусідні країни ЄС пшеницю, соняшник, кукурудзу і ріпак.
Як повідомив Сольський, з початку року Україна експортувала 17 млн тонн аграрних товарів, з них близько 12 млн тонн — через порти Великої Одеси, ще майже 3 млн тонн — через порти Дунаю, і тільки 2 млн тонн наземним транспортом.
«Ми транзитом перевозимо через Польщу у місяць стільки ж, скільки вивозимо через українські морські порти за один день», — додав міністр.
Сольський також запевнив, що експорт української агропродукції не справляє негативного впливу на ринки ЄС, а іноді й відіграє певну роль для стабілізації балансу цін.
Він додав, що частка українського м’яса птиці та яєць у загальному споживанні ЄС становить менше 2% і 1% відповідно, а ціна на цукор в ЄС і досі значно вища, ніж була до повномасштабного вторгнення, а якщо забрати з ринку український цукор, ціна в ЄС зросте ще більше.
Міністр підкреслив, що Україна прагне вільної торгівлі з ЄС на конкурентних ринкових засадах.
«Будь-які обмеження лише послаблюють Україну економічно та прямо віддаляють основну мету — нашу з вами спільну перемогу над Росією у цій війні», — наголосив Сольський.
Нагадаємо, тиждень тому Франція долучилася до намагань Польщі щодо стримування нашої агропродукції. Вона закликає до подальших обмежень на імпорт української аграрної продукції.
Франція погрожує зірвати переговори про продовження вільної торгівлі Києва з ЄС ще на рік в разі якщо не буде подальших обмежень на імпорт української аграрної продукції.
Президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск домовилися про зближення Парижа і Варшави у питанні переговорів, спрямованих на усунення розбіжностей, що виникли в останній момент між країнами ЄС та Європейським парламентом (ЄП) щодо торгівлі з Україною.
В Єврокомісії (ЄК) підрахували, що у випадку реалізації погрози, це може призвести до втрат України на суму 1,2 млрд євро доходу від торгівлі.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)