Байден пішов на поступки заради допомоги Україні
Схоже, незабаром може скінчитисч епопея з ненаданням нашій країні американської допомоги. Президент США Джо Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб уникнути подольшої критики та забезпечити допомогу Україні. Про це повідомила газета The Wall Street Journal у четвер, 18 січня.
Видання пише, що у Сенаті розробляють імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку. Документ повинен бути ухвалена в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїля. Стверджується, що вона має великі шанси, хоча республіканці висувають жорсткіші умови.
«Поступка Білого дому, за словами деяких людей, показує, що лівосторонній зсув президента Байдена щодо імміграції став переламом у його довгій політичній кар’єрі», – пише газета.
Стверджується, що поступки Байдена свідчать не лише про прагнення забезпечити допомогу Україні, але і його рейтингом серед американців. Видання із посиланням на опитування CBS News зазначає: 68% громадян США не схвалюють його міграційної політики, а також 63% хочуть, щоб президент посилив її.
Протягом останніх років адміністрація Джо Байдена намагалася приборкати зростання кількості мігрантів на південному кордоні. Республіканці взялися за це питання, і, як очікується, двопартійна угода може припинити дискусії.
Нагадаємо, у жовтні Байден запропонував Конгресу виділити 106 млрд доларів переважно на допомогу Україні та Ізраїлю. Але досі питання не було ухвалене через розбіжності меж демократами і республіканцями у питанні міграційної політики.
Напередодні Байден зустрівся з лідерами Конгресу, щоб обговорити виділення фінансової допомоги Україні. У свою чергу ЗМІ повідомили, що Конгрес близький до угоди по цьому питанню.
На сьогодні ж фактом залишається те, що Білий дом з жовтня домагається від республіканців надати фінансування для військової допомоги Україні, але не знаходить відгуку.
Адміністрація Байдена вичерпала всі виділенні раніше кошти на постачання Україні зброї. Республіканці в Конгресі ж заявляли про те, що не проголосують за пакет для України і Ізраїлю без вирішення цілої низки питань щодо захисту південного кордону США (мова про Мексику і нелегальних мігрантів, що звідти потрапляють в країну).
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)