Австралія відправить на утилізацію гелікоптери, які запросила Україна

Австралія вирішила розібрати й утилізувати гелікоптери Taipan замість того, щоб передати їх Україні. Про це повідомляє ABC в понеділок, 15 січня.

Вертольоти MRH-90 австралійської армії були зняті у вересні 2023 року з озброєння на 14 місяців раніше запланованого терміну, після того, як за два місяці до цього під час навчань у Квінсленді розбилися чотири військовослужбовці.

Спочатку їх планували зняти з озброєння у 2037 році, але у цього ґвинтокрила європейської розробки були проблеми, які призводили до «посадки» всього парку протягом багатьох років.

Україна подала офіційний запит на постачання MRH-90 19 грудня 2023 року, попри те, що в нього є документально підтверджені проблеми з безпекою та експлуатацією.

Видання зазначає, що уряд Австралії має намір утилізувати 45 вертольотів.

Посол України в Австралії Василь Мірошниченко сказав, що він «сподівається, що все ще є можливість (передачі гелікоптерів, — ред.)… тому що ми поки що не отримали жодної відповіді».

На вторинному ринку кожен ґвинтокрил коштує близько 20 млн доларів.

NH90 Taipan — двомоторний багатоцільовий військовий гелікоптер середнього розміру. NH90 є першим серійним гелікоптером, повністю оснащеним електронним управлінням управлінням польотом.

Існує два основних варіанти: тактичний транспортний гелікоптер (TTH) для використання в армії та військово-морський фрегат-вертоліт НАТО (NFH).

Нагадаємо, наприкінці 2023 року критика суспільства і реакція урядовців і громадських діячив у Британії зробили свою гарну справу. Мер Лондона Садік Хан передумав і заявив, що підтримує схему відправлення в Україну повнопривідних автомобілів, які в іншому випадку були б списані на брухт за програмою утилізації ULEZ.

У вересні Кличко звернувся до Хана з листом після ознайомлення зі схемою ULEZ, запропонувавши передати частину авто Україні. Він сказав, що цей крок матиме «величезний потенціал» і може бути використаний у «різноманітних сферах для порятунку життів і транспортування».

12 грудня мер Лондона відповів Кличку, що не дозволить втілити цю пропозицію, оскільки вона не відповідає «юридичному порогу», який вимагає, щоб схема утилізації ULEZ принесла користь лондонцям з «економічного, соціального та екологічного погляду».

Однак після кампанії у ЗМІ та численних закликів Хан змінив свою думку і попросив міністра транспорту Марка Гарпера надати «можливість лондонцям та іншим громадянам по всій країні пожертвувати Україні придатні для використання автомобілі через схему утилізації».

У листі до Гарпера, який мер Лондона написав разом ексміністром оборони Беном Воллесом, йдеться, що передача авто Україні стала б можливою, якби були змінені відповідні національні правила. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как сделать матовое стекло прозрачным

15.11.2015 - 19:03
Случается, что очень нужно посмотреть на происходящее за матовым стеклом. Ну, очень хочется, а ничего невидно. А ведь всё очень просто, смотрите… ...

Крошечный фонарик питается от тепла рук (видео)

20.11.2015
Термоэлектрический генератор часто используют для ...

В Донецке загорелся трамвай: видео

24.04.2018
В Донецке 23-го апреля загорелся ...