В ЄС склали перелік заборон для штучного інтелекту

У Європейському парламенті зробили важливий крок до регулювання штучного інтелекту, визначивши потенційно шкідливі наслідки цієї технології.

Про це пише The New York Times.

Європейський парламент — основна законодавча гілка влади Європейського Союзу, ухвалив законопроєкт, відомий як AI Act, який регулюватиме розвиток штучного інтелекту та визначає перелік заборон для застосування цією технологією.

Очікується, що закон ухвалять до кінця року.

«Законопроєкт став наймасштабнішою у світі спробою вирішити потенційно шкідливі наслідки штучного інтелекту. AI Act введе нові обмеження на те, що вважається найбільш ризикованим при використанні даної технології», — пише видання.

Так, якщо закон набуде чинності в його нинішньому вигляді, то Європейський Союз заборонить використання біометричних систем, що працюють у режимі реального часу і віддалено, таких як сканування для розпізнавання обличчя.

Також будуть заборонені пристрої, які демонструють когнітивну поведінкову маніпуляцію, наприклад, іграшки з голосовим управлінням, які, як вважається, заохочують небезпечну поведінку дітей.

Крім того, будуть заборонені технології, які класифікують людей на основі їхнього соціально-економічного статусу або особистих характеристик.

Згідно із законодавчим актом, технології, які вважаються «високоризиковими», повинні будуть бути зареєстровані в базі даних ЄС. До них належать системи штучного інтелекту для біометричної ідентифікації та ті, що використовуються правоохоронними органами.

Інше положення забороняє компаніям збирати біометричні дані з соціальних мереж для створення баз даних, практика, яка привернула увагу після того, як компанія з розпізнавання облич Clearview AI використовувала її.

Згідно з останньою версією європейського законопроєкту, технологія зіткнеться з новими вимогами прозорості. Це включає використання штучним інтелектом матеріалів, захищених авторським правом.

Виробники генеративних систем штучного інтелекту також повинні будуть запровадити запобіжні заходи, щоб запобігти генеруванню незаконного контенту.

Втім, наскільки ефективним може бути будь-яке регулювання ШІ, неясно. Нові здібності технології з’являються швидше, ніж законодавці здатні їх вирішити.

Так, наприклад, попередні версії закону про ЄС не приділяли багато уваги так званим генеративним системам штучного інтелекту, таким як ChatGPT, які можуть створювати текст, зображення та відео у відповідь на підказки.

ЄС обговорює цю тему більш як два роки. Питання набуло нової актуальності після тогорічного випуску ChatGPT, який посилив занепокоєння з приводу потенційного впливу технології на зайнятість і суспільство.

Представники Європейського парламенту, Європейської комісії та Ради Європейського Союзу ще мають узгодити деталі для остаточної версії закону. Вони можуть вирішити змінити деякі його аспекти й додати певні винятки, наприклад, дозволити використання розпізнавання облич в цілях національної безпеки.

«Політики від Вашингтона до Пекіна, зараз намагаються контролювати технологію, що розвивається, і насторожує навіть деяких її перших творців», — пише видання.

Так, у Сполучених Штатах Білий дім випустив правила тестування систем штучного інтелекту, до того, як вони стануть загальнодоступними, і захист прав на недоторканність приватного життя.

У Китаї проєкт правил, оприлюднений у квітні, вимагатиме від виробників чат-ботів дотримуватися суворих правил цензури в країні. Пекін також встановить більший контроль над тим, як виробники систем штучного інтелекту використовують дані.

Що було раніше

Лабораторії штучного інтелекту вийшли з-під контролю, – вчені

Системи штучного інтелекту можуть нести серйозну небезпеку для суспільства. Про це у березні йшлося на сайті некомерційної організації Future of Life Institute.

Тому генеральний директор SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк та ще 1100 професорів, інженерів та дослідників закликають призупинити експерименти.

Автори вважають, що навчання та випробування потужніших систем штучного інтелекту, ніж GPT-4, повинні бути припинені щонайменше на півроку, доки не з’являться загальні протоколи безпеки. Якщо таку паузу не можна запровадити швидко, уряди мають втрутитися та ввести мораторій.

Лабораторії штучного інтелекту та незалежні експерти повинні використовувати цю паузу для спільної розробки та впровадження набору загальних протоколів безпеки для вдосконаленого проектування та розробки штучного інтелекту, які ретельно перевіряються та контролюються незалежними зовнішніми експертами.

«Нам слід запитати себе: чи повинні ми дозволити машинам наповнити наші інформаційні канали пропагандою та брехнею? Чи повинні ми автоматизувати всю роботу, включаючи задоволення, яке це приносить? Чи повинні ми розвивати нелюдські уми, які в результаті можуть перевершити нас чисельністю, перехитрити і замінити? Чи ми ризикуватимемо втратою контролю над нашою цивілізацією?» — йдеться у листі.

Раніше повідомлялося, що корпорація Google представила інструмент на базі ШІ для створення текстів у Gmail та Workspace.

Штучний інтелект здатний перебрати на себе роботу 300 мільйонів людей у розвинених країнах. Такого висновку дійшли експерти інвестиційного банку Goldman Sachs, писала Financial Times.

Масове використання систем на кшталт ChatGPT може призвести до зростання продуктивності, яка збільшить щорічний світовий ВВП на 7% протягом 10 років. 

Водночас технологія принесе значні потрясіння на ринок праці, піддавши автоматизації еквівалент 300 мільйонів працівників у великих економіках, зайнятих повний робочий день. Першими, хто опиниться під загрозою звільнення, – юристи та адміністративний персонал.

За підрахунками дослідників, вже зараз приблизно дві третіх робочих місць у США та Європі піддаються певному ступеню автоматизації за допомогою штучного інтелекту. 

За словами експертів, у 7% американського персоналу половину обсягу їхньої роботи може забрати штучний інтелект, у 63% тих, хто працює в економіці США, штучний інтелект зможе забрати менш як половину роботи, а 30% ChatGPT не загрожує. Останні, переважно, зайняті фізичною працею. Втім, їхня робота може бути піддана іншому виду автоматизації. Подібний вплив очікується і в єврозоні. 

У дослідженні передбачається, що ШІ здатний виконувати такі завдання, як заповнення податкових декларацій для малого бізнесу, оцінка складних страхових випадків або документування результатів розслідування на місці злочину.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Мощный ураган «Харви» терзает Техас: видео, фото

26.08.2017 - 14:06
У побережья Мексиканского залива бушует ураган «Харви». Первым его силу испытал курортный городок Рокпорт, расположенный на Техасской Ривьере. От шквального ветра, по данным ABC News, травмы получили 10 человек. Местные ...

«Шахтер» снял видео об игре с казаками на Донбасс-Арене под флагом Украины

22.12.2017
Исполнительный продюсер студии анимации Baraban ...

Береза вспылил на Савченко на комитете Рады: видео

05.10.2017
Сегодня во время рассмотрения комитетом ...

В Одессе жестко сорвали концерт Константина Райкина: видео

17.11.2017
Активист из Одессы Сергей Стерненко, ...