Україна та США побудують малий модульний реактор

Посол України у США Оксана Маркарова у себе на Фейсбук повідомила про новий проєкт в сфері енергетики. Він стосується спільного будівництва в Україні малого модульного реактора (ММР).

«Поки російські варвари ведуть несправедливу війну проти нас і намагаються нищити нашу цивільну інфраструктуру, Україна не тільки працює над захистом та швидким ремонтом/заміною знищеного, але й вже зараз планує побудову інноваційної енергетичної системи. Сьогодні в рамках 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27) спеціальний посланник президента США з питань клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про започаткування пілотного проєкту з будівництва в Україні малого модульного реактору (ММР)», — йдеться у повідомленні.

Партнерами-учасниками пілотного проєкту є міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК «Енергоатом», РНБО України та Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, а також приватних компаній Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T та Starfire Energy.

Крім того, спеціальний посланник Керрі оголосив про започаткування нової ініціативи «Проєкт Фенікс», що спрямована на прискорення переведення вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на ММР.

Паралельно із США Європейський союз докладає максимуму зусиль, щоб допомогти Україні у відновленні зруйнованої російськими ударами енергетичної інфраструктури.

Про це на цьому тижні заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Звичайно, збитки значні. 40% інфраструктури не працює, а отже, зима буде дуже складною. Але крок за кроком ми можемо виправити пошкодження. Крім того, з березня Україна підключена до нашої електромережі. Тож Європа також може забезпечити додаткові потоки електроенергії, щоб замінити частину втраченого виробництва електроенергії з української землі», — сказала Сімсон.

Вона нагадала про створення Фонду підтримки енергетики, разом з Енергетичним співтовариством, щоб країни як із ЄС, так і з-за його меж могли підтримати Україну.

«У багатьох випадках це питання не фінансування, а потреб у дуже специфічній техніці та обладнанні, – це і є проблемою. Енергетичне співтовариство та мої служби звертаються до компаній, у яких може бути це обладнання на складі, і ми вже отримали кілька позитивних відповідей. Тож перші трансформатори – на шляху заміни тим, які російські безпілотники чи ракети знищували», — сказала Сімсон.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Сирия подверглась очередной смертельной химической атаке: видео

06.04.2017 - 15:40
В Сирии сегодня на головы мирных людей с неба обрушилась химия. О мощном химическом авиаударе сообщил на своей странице Twitter немецкий журналист Джулиан Рьопке. Причем, он обвинил в ударе «авиацию Асада и ...

Кошка овладела тигром

27.02.2016
На этом видео кошка тащит ...

Успенскую сняли с самолета из-за дебоша: видео

25.03.2018
Со второй попытки эпатажная российская ...