Росія обходить санкції і виробляє більше ракет, ніж до 2022 року

Росії нібито «вдалося подолати санкційний тиск» і тепер вона «здатна виробляти більшу кількість ракет, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну». Про це заявило видання The New York Times з посиланням на неназваних посадовців. Фактично маємо ще одне підтвердження інформації, яку раніше оприлюднило наше ГУР Міноборони.

«За словами американських, європейських та українських посадовців, Росії вдалося подолати санкції та експортний контроль, запроваджені Заходом, і розширити своє ракетне виробництво… що робить Україну особливо вразливою до посилення атак у найближчі місяці», — йдеться в публікації.

ЗМІ стверджує, що за оцінками американських офіційних осіб, в результаті санкцій Росія була змушена різко уповільнити виробництво ракет та інших видів озброєнь на початку війни в лютому 2022 року щонайменше на шість місяців. Проте, до кінця 2022 року московське військово-промислове виробництво знову почало «набирати обертів».

Росія через розгалужену мережу контрабанди отримує дефіцитні компоненти через треті країни, такі як Вірменія і Туреччина, та десятки інших.

Американські посадовці побоюються, що збільшення виробництва російських ракет може означати нові удари по енергосистемі України восени і взимку. США нині роблять ставку на підсилення української протиповітряної оборони.

Країнам Заходу складно закрити усі шляхи обходу санкцій через специфіку самих товарів, наголошує видання.

«Одна з проблем для американського уряду полягає в тому, що Росії потрібні не високотехнологічні мікросхеми, які легше відстежити, а комерціалізовані мікросхеми, які можна використовувати в широкому спектрі речей, а не тільки в керованих ракетах», — ідеться в матеріалі.

ЗМІ з посиланням на західні офіційні особи вказує, що Росія вдвічі збільшила виробництво снарядів — до двох мільйонів на рік. Це більші об’єми, ніж можуть виробляти Сполучені Штати і Європа. Проте й цих об’ємів все одно не вистачає, оскільки за рік Росія витратила 10 млн снарядів.

Збільшення військового виробництва в РФ дорого коштувало російській економіці, особливо в умовах різкого зростання відсоткових ставок в країні. Але Кремль це не зупиняє.

У серпні країна-агресор планує випустити близько 118 ракет Кинджал, Іскандер-М, Іскандер-К, Калібр, Х-101 і модифікованих Х-22 (Х-32). Про це, нагадаємо, 28 серпня сказав заступник начальника ГУР Міноборони України генерал-майор Вадим Скібіцький у коментарі для РБК-Україна.

«Крім шести Кинджалів, росіяни загалом запланували виробити в серпні 30 балістичних ракет Іскандер-М, 12 крилатих Іскандер-К, 20 Калібрів, близько 40 Х-101. Крім того, вони вдосконалюють крилаті ракети Х-22, перероблені зразки мають новий індекс – Х-32. За нашими даними, росіяни можуть поставляти не більше 10 одиниць таких модернізованих ракет щомісяця», – заявив Скібіцький.

За його словами, фактичний випуск деяких моделей ракет відстає від їхніх планів.

В ГУР вважають, що зараз у Росії залишається щонайменше 585 ракет (без урахування Х-22), які стріляють на відстань понад 500 кілометрів і якими ворог найчастіше атакує різні регіони України.

«Якщо говорити про балістичні та крилаті ракети Іскандер, то, за нашими даними, їх зараз є приблизно 270 одиниць. Запаси Калібрів – це орієнтовно 140 ракет. Х-101 у них менше, водночас загальна кількість Х-101, Х-555 і Х-55 з бойовою частиною, то, за нашими підрахунками, їх є близько 100 ракет», – сказав Скібіцький.

Крім того, за його словами, у росіян у запасах може бути ще приблизно 75 одиниць Кинджалів.

Скібіцький зазначив, що через обмеженість запасів та виробництва певних видів ракет Росія змушена переглядати тактику ударів. По-перше, йдеться про чередування різного класу ракет. По-друге, росіяни тепер більш ретельно вибирають цілі та значну увагу приділяють визначенню маршрутів прольоту крилатих ракет та БПЛА з метою подолання системи ППО України.

«По-третє, вони почали швидше ухвалювати рішення про нанесення ударів. Наприклад, коли вони отримують інформацію про необхідність термінового ураження цілі, тоді застосовуються більш точні швидкісні ракети, які нашим підрозділам Протиповітряної оборони важче збити, як це, наприклад, було нещодавно в Чернігові, де вдарили крилатою ракетою Іскандер-К», – пояснив Скібіцький.

За його словами, ворог вчиться, починає застосовувати нові підходи і тактичні прийоми. І найімовірніше, зараз росіяни змінюють методику вибору цілей на території України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В деле Розенблата есть видео интимного характера с агентом НАБУ

18.07.2017 - 23:29
Политтехнолог Тарас Березовец в эфире 5-го канала поведал о том, что продемонстрированное НАБУ видео о встречах своего агента Екатерины с нардепом Розенблатом не единственное. По словам Березовца, есть еще и ...

Нарядная прическа за несколько минут (видео)

17.11.2015
Часто случается так, что Он ...