Підтверджено автентичність розмови німецьких офіцерів про ракети для України

Високопоставлені німецькі чиновники підтвердили виданню The Wall Street Journal автентичність запису офіцерів ВПС під час онлайн-зустрічі, що відбулася на комерційній незашифрованій платформі WebEx.

Видання The Wall Street Journal зазначає, що один з офіцерів підключився до зустрічі зі свого мобільного телефону з номера готелю в Сінгапурі.

Чиновники, знайомі з німецьким розслідуванням витоку аудіозаписів, заявили, що WebEx широко використовується військовими та іншими чутливими відомствами німецького уряду. «Це має стати тривожним дзвінком», — сказав один з високопосадовців.

Зустріч була присвячена тому, як Німеччина може організувати доставку і експлуатацію крилатих ракет великої дальності «Taurus», якщо вони будуть відправлені в Україну. Також на записі посадовці заявляли, що Британія, Франція і США тримають військових в Україні, щоб допомогти експлуатувати сучасні західні системи озброєнь, що ці країни заперечували.

На записі головнокомандувач ВПС Німеччини генерал Інго Герхарц доручив своїм помічникам підготувати презентацію для міністра оборони про те, як Німеччина може поставити Україні «Taurus» і як Київ може використати його для знищення цілей, включаючи склади боєприпасів і Кримський міст.

Німецькі офіцери на записі зазначили, що вони дуже детально проаналізували, як атакувати цей ключовий об’єкт інфраструктури, і сказали, що знадобиться від 10 до 20 ракет «Taurus», щоб обійти російську ППО і зруйнувати міст.

«Немає жодних реальних причин говорити, що ми не можемо цього зробити; це залежить лише від політичних червоних ліній», — сказав генерал Герхартц.

Німеччина має на озброєнні близько 600 ракет «Taurus», з яких близько 500 вважаються боєздатними. Генерал Герхарц заявив, що Німеччина може дозволити собі поставити Україні 100 ракет двома траншами.

Він додав, що Великобританія і Франція чинять тиск на Німеччину з вимогою надати ракети, тому що вони самі вичерпали свої запаси.

У витоку розмови генерал Герхарц заявив, що немає сенсу надавати Україні більше 100 ракет, оскільки ця зброя не може мати суттєвого впливу на полі бою, адже в України не вистачає військ, щоб звільнити нову або навіть утримати контрольовану територію.

За його словами, знищення Кримського мосту було б стратегічно і політично важливим, але Україна, швидше за все, не зможе продовжити наземний наступ.

«Це не змінить хід війни, ми повинні це чітко усвідомлювати», — сказав генерал Герхарц.

Згідно з витоком розмови, Україні знадобиться шість годин для запуску ракети після отримання розвідданих про нову ціль, якщо її особовий склад буде належним чином підготовлений і матиме доступ до всіх необхідних даних.

Німецькі військово-повітряні сили змоделювали місцевість навколо поля бою для системи озброєння і можуть легко допомогти українським військам обійти протиповітряну оборону росіян навколо ключових цілей, включаючи Кримський міст, сказали офіцери в розмові.

За словами одного з офіцерів, ці топографічні дані призначені «лише для німецьких очей», і їх поширення може порушити обмеження, накладені німецьким урядом на участь Німеччини в конфлікті.

Підготовка українських операторів займе від двох тижнів до чотирьох місяців, залежно від рівня точності та складності завдань, які їм доведеться виконувати, кажуть офіцери, які брали участь у записаній розмові.

Генерал Герхартц говорить, що канцлер наполягав на тому, щоб будь-яка доставлена ракета використовувалась без будь-якої участі збройних сил Берліна.

Один із генералів, який брав участь у переговорах, сказав, що ракети можна відносно легко встановити на українські літаки Су-24, які вже обладнані для розміщення ракет Storm Shadow. Вони також можуть бути легко встановлені на винищувачі F-16, які Україна, як очікується, отримає від НАТО цього року.

За словами генерала Герхартца, американські військовослужбовці в Україні могли б допомогти місцевим військам у роботі з «Taurus». «В Україні багато людей з американським акцентом ходять у цивільному одязі», — сказав він.

Військова розвідка Німеччини дійсно перевіряє інцидент щодо начебто розмови офіцерів Бундесверу про можливе використання далекобійних крилатих ракет Taurus в Україні. Про це сказав канцлер ФРН Олаф Шольц під час візиту до Ватикану.

За його словами, це повідомлення – «дуже серйозна справа», яку потрібно швидко розслідувати.

«Тому зараз треба дуже ретельно, дуже інтенсивно і дуже швидко з’ясувати – це також необхідно», – додав Шольц.

Також агентство повідомляє, що Міноборони Німеччини підтвердило факт перехоплення розмови офіцерів стосовно ракет.

«Ми можемо в принципі підтвердили те, що розмова між офіцерами мала місце та була перехоплена… Але зараз ми не можемо з упевненістю сказати, чи були внесені зміни в записану або письмову версію, яка циркулює в соціальних мережах», – сказала представниця Бундесверу.

Вона додала, що буде проведено розслідування не лише за фактом того, як міг статися витік інформації, але й чи не була версія, що циркулює в Інтернеті, у деяких частинах змодифікована.

Федеральному канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на Мюнхенській безпековій конференції довелося виправдовуватися за те, що Німеччина не постачає ракети Taurus Україні. Судячи з його кінцевої відповіді, шанси на те, що в певний момент наша країна таки отримає ці далекобійні ракети, існують.

«Це питання дивне – ви знаєте, що Німеччина витрачає (на постачання в Україну) найбільше в Європі», – заявив канцлер, нагадавши, що Німеччина після США витрачає найбільше для зброю для України.

Після перепитувань про причини гальмування з постачанням ракет він, утім, наголосив що питання у пошуку найкращого моменту для цього. «Важливо ухвалювати правильні рішення у правильний момент. І ми робимо ці рішення», – пояснив канцлер.

Шольц ухилився від прямої відповіді на питання про постачання ракет Taurus, але натякнув, що буде розвиток у тому, що Німеччина готова постачати Україні. «Крок за кроком ми продовжуємо ухвалювати правильні рішення», – заявив він.

Тут не складно припустити, що дуже важливим елементом у побудові обороноздатності України є військова допомога від США. І через її відсутність велечезний тягар лягає на Європу. В таких умовах та сама Німеччина буде надавати перевагу поставкам зброї, яка потрібна на фронті щоденно, а не витрачатися на дорогі ракети.

Тому, якщо США нарешті нададуть фінансування і, відповідно, зброю, можна буде очікувати й на Тауруси.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Филиппинах началось извержение вулкана Майон: фото, видео

23.01.2018 - 11:03
На юге острова Лусон, расположенного на Филиппинском архипелаге, 23 января наблюдается извержение вулкана Майон. Лавовые фонтаны поднялись на высоту 700 метров, а столбы пепла достигают 3 км. Это первое за ...

«Динамо» разгромило «Черноморец»: видео голов

30.04.2017
Подопечные Реброва добыли очередную крупную ...

Собака спасает рыбу, обливая её водой (видео)

16.11.2015
Удалось снять видео, на котором ...

Винницкая судья Лариса Ковальчук стала звездой Интернета: видео

25.05.2017
Кандидат на должность судьи Верховного Суда ...