Пентагон розглядає план «Б» для підтримки України
Спікер Конгресу США Джонсон продовжує блокувати законопроєкт із пакетом допомоги Україні. На цьому тлі міністерство оборони США зважує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування у розмірі $4 млрд задля військової допомоги Україні.
Розмови про цей та інші потенційні плани «Б» стають все більш нагальними протягом останніх кількох тижнів, передає CNN з посиланням на кількох неназваних посадовців оборонного відомства.
«В умовах, коли Україна все більше відчайдушно потребує американської військової допомоги, а республіканське керівництво в Палаті представників відмовляється проводити голосування щодо надання додаткового фінансування, високопосадовці оборонного відомства обговорюють, чи існує якась внутрішня фінансова подушка, яка б дозволила міністерству витратити хоча б частину з тих 4 мільярдів доларів, що залишилися, на допомогу Україні у боротьбі з Росією», — йдеться у матеріалі.
Повідомляється, що Пентагон неохоче витрачав кошти, що залишилися, без гарантій того, що вони будуть відшкодовані Конгресом.
Відповідаючи на запитання про можливість використання $4 млрд, речник Міністерства оборони підполковник Гаррон Гарн заявив: «Міністерство оборони продовжує закликати Конгрес ухвалити додатковий бюджет, щоб підтримати Україну в скрутний для неї час і поповнити наші запаси».
При цьому чиновники заявили, що Міноборони США може витратити частину з цих $4 млрд, навіть якщо не знайде грошей всередині країни, які можна було б використати для їх поповнення.
Також окремий представник оборонного відомства повідомив CNN, що наступний пакет допомоги Україні, якщо він надійде, «обов’язково включатиме критично важливі боєприпаси». Також ведуться дискусії про те, як і де розмістити військову техніку, щоб її можна було якнайшвидше відправити в Україну після того, як будуть знайдені додаткові джерела фінансування, сказав чиновник.
За даними джерел CNN, жодних рішень у Пентагоні поки не було прийнято.
Нагадаємо, останнього разу США оголосили про виділення Україні військової допомоги на 250 мільйонів доларів 27 грудня минулого року. Ло нього увійшли: додаткові боєприпаси для ЗРК NASAMS; зенітні ракети Стінгер; компоненти системи ППО; боєприпаси для HIMARS; снаряди 155 і 105 мм; ракети TOW; джавеліни та АТ-4; 15 мільйонів патронів до стрілецької зброї та інше.
Перед цим США оголошували про черговий пакет зброї 6-го грудня. Тоді його вартість складала 175 мільйонів доларів.
Той пакет теж містив засоби протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для систем HIMARS, артилерійські боєприпаси, високошвидкісні протирадіаційні ракети й протитанкові ракети.
Також він охоплював боєприпаси для стрілецької зброї, підривні боєприпаси для розчищення перешкод, обладнання для захисту важливої національної інфраструктури, а також запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, тренування і транспортування.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)