П’ять докорінних змін у галузі охорони здоров’я авторства Уряду Гройсмана

В Україні триває впровадження медичної реформи. Основними її завданнями урядовці називають гідні зарплати медикам та надання своєчасної кваліфікованої медичної допомоги пацієнтам. Українці вже відчули на собі новації у галузі охорони здоров’я.

Які урядові ініціативи вже працюють і чого очікувати у 2019 році?

Перш за все, звернемося до даних щодо зведеного бюджету на медицину. На цей рік Кабміном закладено 132 мільярди гривень на медичну галузь, в той час як у 2018 році ця цифра була на 15 мільярдів меншою. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначає, що якісні зміни у системі охорони здоров’я – справа нелегка, але необхідна.

«Я не обіцяю дива всім та одразу. Так не буває. Але я впевнений, поступово ми зможемо зробити життя у нашій країні кращим», — зазначає Голова Уряду.

Почнемо з того, що з 2018 року кожен українець має можливість самостійно обрати сімейного лікаря та підписати з ним декларацію. Це вигідна для обох сторін процесу ініціатива, адже відтепер грошова винагорода сімейного лікаря прямо залежить від кількості пацієнтів, а самі пацієнти мають право вибору – кому довірити здоров’я своєї родини. Відповідно, лікарі зацікавлені у підвищенні своєї кваліфікації та у добросовісній взаємодії із пацієнтами.

Важливо те, що для підписання декларації прописка та місце проживання не мають значення – достатньо просто попередньо домовитися із обраним лікарем. Таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом», адже амбулаторії сімейної медицини, які приєдналися до реформи, вже одержують від держави збільшене фінансування. Лікарі, в свою чергу, мають в рази більші зарплати.

Тетяна Миколаївна Джереловська – лікар загальної практики сімейної медицини у ЦПМСД №3 міста Вінниці. Вона розповідає, що завдяки реформі її зарплата суттєво зросла, адже багато пацієнтів підписали із нею декларації.

– Раніше моя зарплата становила близько 4 тисяч гривень. Станом на 1 липня 2018 року 1800 вінничан обрали мене своїм сімейним лікарем, тож наразі дохід може сягати 18-20 тисяч гривень на місяць, — говорить пані Тетяна.

До речі, у Вінницькій області від початку програми «Лікар у кожну родину» декларації підписали більше 1.2 мільйона людей, що складає 80% населення. Хто ще не встиг цього зробити, у 2019-му матиме таку можливість.

Ще одна «гаряча» медична тема – дія урядової програми «Доступні ліки». Згідно з нею, хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет другого типу можуть отримати ліки безкоштовно або із невеликою доплатою. Для цього достатньо мати на руках рецепт від сімейного лікаря і надати його у будь-якій аптеці, яка залучена до дії програми. На таких аптеках є спеціальні позначки. Що стосується власне препаратів, то «доступними» є 260 найменувань ліків, з них 59 – безкоштовні. Задля спрощення процедури доступу людей до медикаментів Уряд працює над введенням в дію системи електронних рецептів. Це дозволить хворим отримувати ліки без прив’язки до свого населеного пункту.

– Не матиме значення ні місце виписки рецепту, ні місце видачі препаратів. Рецепти, що отримали, наприклад, в Києві, можна буде показати в будь-якому іншому місті чи селищі в аптеці з наліпкою «Доступні ліки», — пояснює прем’єр-міністр.

Безкоштовна діагностика – майбутнє нововведення, яке несправедливо мало анонсується у засобах масової інформації. Тому зупинимося на ньому більш детально. З 1 липня 2019 року українці матимуть можливість безкоштовно проходити діагностику за направленням свого сімейного лікаря. До числа досліджень увійдуть УЗД, рентген, мамографія, аналізи, інструментальні та ендоскопічні дослідження, а також ендоскопічне оперування. Загалом, програма «Безкоштовна діагностика» буде розповсюджуватися на 54 медичні послуги. По мірі приєднання до програми на дверях лікарень з’являтимуться сповіщувальні наліпки.

Позитивних змін очікуємо і в галузі екстреної медичної допомоги, адже Вінницька область одна з перших відчує оновлену роботу «швидкої». Зокрема, Уряд планує розпочати масштабну модернізацію диспетчерських служб – із метою, аби кожна людина була впевнена, що її виклик приймуть та оброблять без затримок. Також з бюджету виділять кошти на придбання нових карет швидкої із сучасним обладнанням, а персонал бригад пройде додаткове навчання. Також, лікарям швидкої Уряд обіцяє збільшити зарплати. Загалом, на даний сегмент реформи Кабмін виділяє 1 мільярд гривень.

Важливим кроком стане урядове фінансування модернізації та зведення лікарень. У 2019-му триватиме процес розбудови мережі центрів кардіо-судинної хірургії. Щороку держава закуповує 13 ангіографів для їх оснащення. У планах уряду – 39 нових кардіоцентрів по всій Україні. Планується, що медичну допомогу там надаватимуть цілодобово, а тим, хто страждає від гострого інфаркту міокарда – безкоштовно. У містах будують нові перинатальні центри, де сотні малюків, що поспішили народитись, отримують шанс на життя.

А завдяки зведенню другої черги лікарні «Охматдит» вдвічі більше дітей зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео гола Тан Раинь, забитого почти с центра поля

08.08.2016 - 02:56
В Олимпиаде на футбольном турнире женских команд выступают 12 сборных. в воскресенье хозяйки Игр бразильянки разгромили сборную Швеции со счетом 5:1. В этой же группе Е команда ЮАР проиграла 0:2 соперницам ...

Покушение на Мосийчука: появилось видео момента взрыва

26.10.2017
Появилось видео момента взрыва, которым ...

Покемономанія на Вінниччині

02.08.2016
Покемономанія вже у Вінниці. Ця ...