МЗС Китаю назвало мету візиту Сі Цзіньпіна до РФ

Метою майбутнього візиту глави КНР Сі Цзіньпіна до Росії є «заклик до миру». Про це на брифінгу 17 березня заявив офіційний представник китайського МЗС Ван Веньбінь, повідомляє CNN.

Він підкреслив, що Пекін відстоюватиме свою «об’єктивну та неупереджену позицію» з міжнародних та регіональних питань, включаючи «українську кризу».

«Пропозиція Китаю зводиться до одного — закликати до миру та сприяти переговорам», — зазначив Веньбінь.

Раніше у Кремлі повідомили, що Сі Цзіньпін відвідає Росію з державним візитом 20 — 22 березня.

Телеканал нагадав, що західні офіційні особи стурбовані можливістю того, що Китай розглядає надання Росії смертоносної військової допомоги.

Пекін відкидає ці звинувачення.

Виступаючи на брифінгу в п’ятницю, представник МЗС зазначив, що Китай завжди займав «розсудливу та відповідальну» позицію і контролював експорт військових та цивільних товарів подвійного призначення відповідно до закону.

За словами Веньбіня, економічна і торговельна співпраця між Китаєм та Росією є «відкритою і прозорою».

Насправді, не все так однозначно.

Китайські компанії продали невстановленим російським структурам гвинтівки, деталі для безпілотників та обладнання, яке може бути використане у військових цілях. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), який посилається на західні інформаційні агентства.

«Ці продажі здаються невеликими за масштабом, стосуються, в основному, комерційного обладнання і — у всіх підтверджених випадках, крім одного, — не включають компанії, що мають зв’язки з китайським урядом… Однак такі китайські поставки мають велике значення, оскільки вони можуть полегшити навантаження на перевантажений російський. військово-промисловий комплекс (ВПК) та оминути спроби Заходу обмежити доступ Росії до мікрочипів», — йдеться у зведенні.

Аналітики Інституту наголосили, що не спостерігали регулярного дефіциту російської стрілецької зброї. Вони вважають, що російський ВПК здатний виробляти достатньо автоматів.

«Імпорт обладнання з Китаю, ймовірно, дозволяє російському ВПК перевести ресурси — насамперед, обмежену кількість кваліфікованих співробітників російських оборонних заводів — з виробництва таких товарів на виробництво військової техніки, в якій Росія відчуває гостру потребу. Також продаж навіть комерційних частин безпілотників російським підприємствам може забезпечити російському ВПК доступ до цінних мікрочипів, які є життєво важливими для виробництва складного обладнання, чому перешкоджають західні санкції», — підсумували в ISW.

Взагалі, Китай розлючений на РФ, через те, що росіяни не вміють тримати язик за зубами і злили інформацію про можливу військову співпрацю двох країн. Про це писало на початку березня видання The Economist.

За даними видання, Китай хотів, щоб будь-яка підтримка росії залишалася в таємниці, адже знає, що такі дії підірвали б його претензію бути нейтральним посередником.

Також ці дії Китаю підривають його міжнародну репутацію і у разі надання допомоги Росії, спровокує ще більшу кризу у відносинах Китаю з Європою та США, — зазначає видання.

Якщо Китай постачатиме Росії летальну зброю для війни проти України, США дадуть відповідь жорсткими санкціями. Про це заявив президент США Джо Байден у інтерв’ю ABCNews. При цьому Байден зазначив, що не очікує, що Пекін зважиться на такий крок, хоч і може розглядати цю можливість.

«Я не очікую — ми цього ще не бачили, але я не чекаю великої ініціативи з боку Китаю щодо надання зброї Росії», — сказав Байден.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

СБУ круто обошла ФСБ и ГУР ГШ РФ: видео освобождения Богданова

18.11.2016 - 17:26
Большой успех силовиков в зоне АТО Имеем сразу несколько приятных новостей с шпионско-диверсионной войны вокруг российского вторжения в Украину. Донецкая полиция задержала в Новотроицком матерого боевика, который год отслужил минометчиком ...

«Мастерица парковки» попала в «аномальную» зону (видео)

06.11.2015
«Подвезла подругу» — так называется ...