Морські поставки ракет з КНДР до РФ призупинилися

Кораблі, які возили ракети з Північної Кореї до Росії, вже кілька тижнів стоять на причалі. Про це повідомив південнокорейське видання NK Pro з посиланням на супутникові знімки.

Автори публікації вважають, що це може бути пов’язано із проблемами з виробництвом або з іншими причинами. 

Загалом боєприпаси у РФ перевозили чотири судна — Ангара, Майя-1, Марія та Lady R. Вони, за даними порталу, здійснили в КНДР щонайменше 32 рейси. Востаннє судно Майя-1 заходило в північнокорейський порт Расон 12 лютого, Lady R — 4 лютого. КНДР також не доставляла контейнери на експортний причал протягом цього часу.

Зазначається, що контейнери, які доставили судна Майя-1 та Lady R на початку лютого, залишаються на пірсі впродовж останніх тижнів. За даними аналітиків, це свідчить про те, що «вони порожні або немає потреби терміново доставляти їх до місць призначення в Північній Кореї».

Супутникові знімки також свідчать про те, що до порту Расона не підвозили контейнери залізницею з внутрішніх регіонів КНДР.

«Можливо, операція призупинена через зупинку виробництва в Північній Кореї або інші логістичні проблеми. Також не можна виключати, що зброя передається в Росію повітряним або залізничним транспортом через спільний сухопутний кордон двох країн», -йдеться у матеріалі.

28 лютого у звіті CSIS (Центру стратегічних і міжнародних досліджень) йшлося про те, що аналітики встановили маршрут постачання боєприпасів з КНДР до Росії за супутниковими знімками, зробленими з серпня 2023 року. Рух суден тривав між Расоном у Північній Кореї та портами Дунай і Східний у Росії. Ці рейси сприяли перевезенню понад 2,5 мільйона артилерійських снарядів та інших боєприпасів.

Раніше Південнокорейське міноборони повідомляло, що Північна Корея відправила в Росію близько 6700 контейнерів, що, ймовірно, містять три мільйони снарядів калібру 152 мм. Росія натомість постачає Північній Кореї продовольство, сировину та деталі, які використовуються у виробництві зброї.

Служба безпеки України задокументувала використання росіянами ракет з Північної Кореї під час повітряних атак на Україну.

Нагадаємо, раніше майже 50 країн підписали декларацію, яка засуджує постачання північнокорейських балістичних ракет Росії. Декларацію підписали майже всі країни ЄС, окрім двох…

Країни Європи, де при владі посіпаки Путіна, й політику відповідну проводять. Раніше це була орбанівська Угорщина, а нещодавно до неї доєдналася Словаччина, де в парламенті більшість отримала політсила Роберта Фіцо.

Наразі Словаччина відмовилася підписувати декларацію, яка містить засудження постачання північнокорейських ракет до Росії. Про це повідомляло TASR 10 січня.

Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар заявив, що Братислава «послідовно виступає» за дотримання міжнародного права і санкцій Ради безпеки ООН.

«Але ми не збираємося робити це (засуджувати порушення санкцій — ред.) тільки тому, що хтось підходить до нас і каже, що він так думає, але не збирається надавати нам докази на підтвердження цього», — сказав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появились подробности и видео смертельного взрыва в Манчестере

23.05.2017 - 03:28
Как мы уже сообщали, в Манчестере взрыв на стадионе во время концерта певицы из США Арианы Гранде прогремели взрывы, которые стали причиной гибели минимум 20 зрителей, еще не менее сотни получили ...

Гройсман показал видео, как мечта воплощается в жизнь

06.08.2018
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман показал, ...

Катастрофа американского стратегического бомбардировщика Boeing B-52 Stratofortress

03.11.2015
Стратегический бомбардировщик Boeing B-52 Stratofortress, ...